foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

YENİ BİR DÖNEM, YENİ HEYECANLARLA KAPILARINI AÇTI

8
Paylaş
 

Vali Ersin Yazıcı, İlköğretim Haftası nedeniyle Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda düzenlenen programa katıldı.
“İlköğretim Haftası” Türkiye genelinde olduğu gibi Balıkesir’de de törenlerle kutlanıyor. Sabah ilk olarak İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulup, saygı duruşunda bulunulmasının ardından Altıeylül Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda tören düzenlendi.
Düzenlenen törene Vali Ersin Yazıcı, İl Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Muray Kınay, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, protokol, öğrenciler ve öğretmenleri temsilen yapılan konuşmalar ve şiir okunmasıyla devam etti. Daha sonra okulun 4. sınıf öğrencileri, bu yıl okula başlayan 1. sınıf öğrencilerini çiçeklerle karşılayarak, el ele tutuşup sınıflarına kadar okulun yeni öğrencilerine eşlik etti.

184 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI
İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız törende yaptığı konuşmada yeni eğitim öğretim yılında 184 bin öğrencinin ders başı yaptığını söyledi.

İLKOKUL EĞİTİMİ ÇOK ÖNEMLİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise OECD ülkeleri arasında eğitime en çok yatırım yapan ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.
2010-2014 yılları arasında OECD ülkeleri arasında en çok eğitim harcamasını arttıran ülkenin Türkiye olduğu açıklayan Başkan Uğur, “Biliyoruz ki temeli güçlü olan bir binanın tüm katları da güçlü olur. Bu nedenle ilkokul eğitimine buradan vurgu yapmak isterim.” diye konuştu.

YENİ BİR DÖNEME BAŞLADIK
Altıeylül Mehmet Akif Ersoy İlkokulunda düzenlenen törende konuşan Vali Ersin Yazıcı da, 8 ay boyunca herkesin mutlu olacağı, hayatın kilometre taşlarında çok önemli yer edecek bir döneme başladıklarını söyledi.

Öğretmenlere ve öğrencilere seslenen Vali Yazıcı, şunları ifade etti:
“Velilerimiz burada. Velilerimizin en kıymetli varlıkları bugün itibarıyla sizlere emanet. Bu emanete layıkıyla sahip çıkacağınızdan eminim. Bu emanetleri hem akademik anlamda doldurarak hem milli ve manevi anlamda doldurarak ülkemizi geleceğimizi teslim edeceğiz. Derslerle birlikte hayat devam edecek. Öğrencilerim, vali amcanız olarak sizden bir şey istiyorum: Herkes ama herkes mutlaka kitap okumalı. Bu alışkanlık bu yaşlarda kazanılmalı. Bu alışkanlığın kazanılmasında velilere de büyük iş düşüyor. Siz de kitap okuyarak destek olun. El birliğiyle tüm kurum ve kuruluşlarla BENGİ Projesi adı altında başlattığımız kampanyayla yolumuza devam edelim. Sevgili öğretmenler nice Mehmet Akif’lerin yetiştiği bir okul olsun bu okul. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

HERKES ŞAHİT OLACAKTIR
Eğitim kurumlarına katkılarının yeni eğitim-öğretim yılında da devam edeceğini belirten Vali Yazıcı,” Bu duygu ve düşüncelerle eğitime göstereceğimiz ilgi ve alakayı zaman içerisinde herkesin şahit olacağı çeşitli çalışmalarla sürdüreceğimizi ifade ederek 2017-2018 eğitim öğretim sezonunun başta velilerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve tüm Balıkesirlilere hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

15 TEMMUZ VURGUSU
Yapılan konuşmaların ardından Vali Yazıcı, beraberindekiler ile birlikte sınıflara girerek öğrencilere bir araya geldi. Vali Yazıcı, öğrencilere ders kitapları ile 15 Temmuz’da yaşananları anlatan bir kitapçık dağıtarak, öğrencilerden çok çalışmalarını istedi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.