UZMANLAR UYARDI BU 48 SAAT ÇOK ÖNEMLİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

UZMANLAR UYARDI BU 48 SAAT ÇOK ÖNEMLİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bu 48 saat çok önemli. Corona virüsün yayılma hızının ciddi anlamda düşeceği söyleniyor. Lütfen uzmanların görüşüne kulak verin 48 saat evde kalın. Bu haberi paylaşarak #48saathiccikam kampanyasına destek verebilirsiniz.

İŞTE HABERİN DETAYLARI

Türkiye, dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile savaşıyor. Bu savaşta en kritik 48 saate girildi. Aynı zamanda salgının tavan yaptığı 14 günlük sürecin de içerisindeyiz. Bu yüzden evlerden çıkmamak hayati önem taşıyor.

TV 100’ün özel haberine göre;  Önümüzdeki 48 saat en kritik zaman olarak belirlenirken, devamındaki 10 gün de virüsün bulaşma ihtimalinin en yüksek görüldüğü günler. 28 Mart (dün) ile 7 Nisan tarihleri arasında virüsün yayılım hızı en üst seviyeye çıkacak. Bunun sebebi de virüsü bünyesinde taşıyan insanların kulukça süresini bitirmiş, ve yaymaya başlamış olması.

Korkutan tablo

Aşağıdaki tabloda, korona virüsün yayılma hızı yer alıyor. Kırmızı çizgi Türkiye, mavi çizgi İtalya, sarı çizgi ise İspanya’yı gösteriyor. Salgının ilk başladığı gün İtalya ve İspanya’da 15 Şubat olarak kabul ediliyor. İlk vakalar o gün ortaya çıktı. Türkiye ise iki ülkeden farklı şekilde ilk vakayı 10 Mart’ta tespit etti. Virüsün yayılma hızı aşağıdaki tablodan net olarak görülebiliyor.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA MAHALLE İÇİ PAZARLAR KAPALI PAZAR YERİNDE KURULACAK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.