BANDIRMA'DA MAHALLE İÇİ PAZARLAR KAPALI PAZAR YERİNDE KURULACAK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA’DA MAHALLE İÇİ PAZARLAR KAPALI PAZAR YERİNDE KURULACAK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi’nden pazarcı esnafı ve vatandaşlarımızı ilgilendiren önemli duyuru yapıldı.  

İŞTE DUYURU METNİNİN TAMAMI

Tüm dünyada etkisini gösteren ve pandemi haline gelen yeni tip Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele, halk sağlığını koruma, güzel kentimizde de bulaş tehlikesini en aza indirme amacıyla Bandırma Belediyesi olarak gereken çalışmaları eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz. İçişleri Bakanlığı İller İdari Genel Müdürlüğü 89780865-153 sayılı Koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların temel gıda, temizlik maddeleri ihtiyacının karşılanması için mevcut pazarlardaki yoğunluk göz önünde tutularak ihtiyaca göre yeni pazar yerleri belirlenmesi gerekmektedir.

 

Bandırma semt pazarlarındaki mevcut fiziki şartlar gereken önlemlerin alınmasına imkân vermediğinden; 

-Sunullah Mahallesi Pazartesi Pazarı

-Paşabayır Mahallesi Perşembe Pazarı

-100. Yıl Mahallesi Cuma Pazarı kurulmayacaktır!

Bu pazar yerlerindeki esnaflarımız Kapalı Pazar Yeri ve Yaşam Alanında pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri çalışabileceklerdir.

İçişleri Bakanlığı genelgesi gereği pazar yerlerinde sadece “Meyve, Sebze ve Balıkçılar Odası’na bağlı esnaflarımız satış yapabileceklerdir.  Giyim, oyuncak, süs eşyası, çanta gibi zaruri olmayan ihtiyaçların satışına izin verilmeyecektir.

Pazar yerlerinde her bir tezgâh arasında en az 3 metre mesafe olacaktır.

Ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına dikkat edilerek poşetlenmesi sağlanacaktır.

Pazar yeri en geç saat 19:00’a kadar hizmet verecektir.

Pazarcı esnafımızın ve alışveriş yapan bütün vatandaşlarımızın hem kendileri hem de toplum sağlığı adına güvenli mesafe ve hijyen kurallarına en üst seviyede uymaları gerekmektedir.

Bandırma Belediyesi olarak bu zor süreci siz değerli hemşerilerimizle birlikte atlatacağız, birlikte kazanacağız. Vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın gereken dikkati göstereceğine inanıyor, hepimize sağlıklı günler diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan HAZİRAN'A KADAR BELEDİYE MECLİSİ YOK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.