foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ÜRÜN İHTİSAS BORSASI KURUCULARI BİR ARAYA GELDİ

WhatsApp_Image_2017-10-26_at_12.21.07
Paylaş
 

Lisanslı depoculuk sisteminin en önemli ayaklarında biri olan, Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın kuruluş faaliyetleri kapsamında 41 kurucu ortağı bir araya geldi.

06 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2017/9986 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın 41 kurucu ortağı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel önderliğinde toplandı. Toplantıya TOBB’ni temsilen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Faik Yavuz da katıldı.
TOBB sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş nin kurulum aşamaları ve izlenecek yol haritası hakkında istişarede bulunuldu. 41 kurucu ortağı olan TÜBAŞ (Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş) nin 7 yönetim kurulu üyesi olacak. Yönetim kurulu üyeleri TOBB ve 33 Ticaret Borsası gurubunu temsilen 3 kişi, TMO’dan 1 kişi, Borsa İstanbul, MKK, Takasbank, Vakıfbank ve  Ziraat Bankası gurubunu temsilen 1 kişi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan 1 kişi, Sermaye Piyasası Kurulundan 1 kişi seçilecek.
Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş’nin toplantısına Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek, Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Başkan Yardımcısı Muzaffer Zengin ve Genel Sekreterimiz Ertunç İşbay katıldı. Bandırma Ticaret Borsası 900 bin TL sermaye ile Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş’de kurucu üye olarak yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.