ÜRÜN İHTİSAS BORSASI KURUCULARI BİR ARAYA GELDİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ÜRÜN İHTİSAS BORSASI KURUCULARI BİR ARAYA GELDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Lisanslı depoculuk sisteminin en önemli ayaklarında biri olan, Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın kuruluş faaliyetleri kapsamında 41 kurucu ortağı bir araya geldi.

06 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 2017/9986 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulan Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nın 41 kurucu ortağı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel önderliğinde toplandı. Toplantıya TOBB’ni temsilen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Faik Yavuz da katıldı.
TOBB sosyal tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş nin kurulum aşamaları ve izlenecek yol haritası hakkında istişarede bulunuldu. 41 kurucu ortağı olan TÜBAŞ (Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş) nin 7 yönetim kurulu üyesi olacak. Yönetim kurulu üyeleri TOBB ve 33 Ticaret Borsası gurubunu temsilen 3 kişi, TMO’dan 1 kişi, Borsa İstanbul, MKK, Takasbank, Vakıfbank ve  Ziraat Bankası gurubunu temsilen 1 kişi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’ndan 1 kişi, Sermaye Piyasası Kurulundan 1 kişi seçilecek.
Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş’nin toplantısına Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek, Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Başkan Yardımcısı Muzaffer Zengin ve Genel Sekreterimiz Ertunç İşbay katıldı. Bandırma Ticaret Borsası 900 bin TL sermaye ile Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş’de kurucu üye olarak yer aldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.