ÜNİVERSİTEDE "GENÇ GELECEK" KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ÜNİVERSİTEDE “GENÇ GELECEK” KONULU SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Onyedi Eylül Üniversitesi  Genç Türkiye Topluluğu tarafından Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar’ın katılımı ile “Genç Gelecek” konulu söyleşi düzenlendi.

Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Serel ve Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, Genel Sekreter Cihangir Boz, Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran, ilçe protokolü, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri de katılım gösterdi.

Gençlere kendi tecrübelerinden bahsederek konuşmasına başlayan Mete Yarar, “Gençlere çok güveniyorum. Eğer siz gençler olarak bu ülke için bir şey hayal edebilirseniz bunu başarabilirsiniz. Gençlerin, ülkemiz ve bizim için çok fazla şey yaptığını düşünüyorum. Eğer amacınız bir yerlere ulaşmak ise bunu yapabilecek güce sahipsiniz. Ayrıca hedeflerinizi daima büyük tutun. Üniversiteden mezun olmadan önce bir hedefiniz olsun ve bu hedef için mücadele edin.” dedi.

Konuşmasında ülkemiz için hayatlarını veren şehitleri anan Yarar, “Siz tanıdığınız kişiler ile ilgili bedel ödemekte karar vermekte zorlanırken sizi hiç tanımayan kişiler sizler için hayatlarını veriyorlar. Çünkü onlar, bu vatanı ve bizleri seviyorlardı. Bizi tanımayan kişiler demokrasi için hayatlarını 15 Temmuz’da feda etti. Ne yaparsanız yapın ama size bir abi tavsiye olarak bu memlekete aldığınız eğitimin zekatını verin. Bunu ise çok iyi bir anne ya da baba olarak, çok iyi bir iş adamı olarak veya çok iyi bir öğretmen olarak yapabilirsiniz. En azından ülkemiz için bunu herkes yapmalı.” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.