Türkiye geçilmez | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Türkiye geçilmez

Paylaş
 
google haberlerde takip et

28 Şubat sürecinin mağduru, zor zamanların cesur adamı Şevki Yılmaz, Alaca Mescit Gençlik Platformu’nun organizasyonu ile Balıkesirlilerle buluştu. Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleşen ‘Türkiye Geçilmez’ konferansında Türkiye üzerinde oynanan oyunlara değinen Yılmaz ayakta alkışlandı.

Geçtiğimiz hafta sonu Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleşen programın açış konuşmasını yapan Alaca Mescit Gençlik Platformu Sözcüsü Talha Yurdakök iki ay önce kurulan platform hakkında bilgiler verdi. Yurdakök ‘Türkiye Geçilmez’ konferansının, İlim Yayma Cemiyeti, Altıeylül Hayat Ağacı Derneği, Balıkesir Uluslararası Öğrenci Derneği, Genç İHH ve Genç Memur-Sen’in bir araya gelerek oluşturduğu bu platformun ilk etkinliği olduğunun altını çizdi.

TÜRKİYE EBABİL KUŞU

Alteylül Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen konferansta, Anadolu’nun 1000 yıl boyunca kilit taşı görevinde olduğunu söyleyen Şevki Yılmaz Türkiye üzerine oynanan kirli oyunları anlatarak “Herkesin gözü Anadolu’da” dedi. Bütün dalaverelere rağmen ayakta olan Türkiye’nin yenilemeyeceğini söyleyen Yılmaz “ Oyunların hepsi, bu ülkeye göz diken baykuşların bizi bu güzel vatandan kovmak için. Bunu görmeyen göz kör, işitmeyen kulak sağırdır. Çünkü Anadolu dünyanın ikinci yayılım merkezidir. Niçin Türkiye ile bu kadar uğraşıyorlar? Türkiye dünyanın kilit taşıdır. Tam 1000 yıl kilit taşıydı Anadolu. Köprümüz vardı dünyada, sevgi, barış köprüsü. Köprüyü söktüler. Allah Resulü Kabe-i Muazzama’nın, Medine’de Rasullullah Efendimizin, Kudüs-ü Şerif’in sigortasını Türkiye’den takmıştır. Türkiye Ebabil Kuşudur. Türkiye yenilirse Kabe yıkılır. Ebabil kuşları sicil taşları ile Kabe’yi korudu. Elem tera demek, kıyamete kadar Haçlılar Kabe’yi yıkacak, akıllı olun demek. Allah bu görevi bu ülkeye verdi. Burası gitti mi, Kabe gider. Allah yıktırmaz. Türkiye yenildi mi, kıyamet kopar” şeklinde konuştu. 3 saat boyunca devam eden konferansta sahne alan Yusuf Can ise seslendirdiği kahramanlık ezgileri ile gönülleri titretti.

Program sonunda Şevki Yılmaz’a teşekkür eden Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu günün anısına kendisine hediye takdim etti. Alaca Mescit Gençlik Paltformu ile hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Kafaoğlu, gençlere böylesine güzel ve anlamlı bir program hazırladıkları için teşekkür etti.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.