TGC Başkanı Olcayto: "Gazeteciler, halkın avukatlarıdır" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

TGC Başkanı Olcayto: “Gazeteciler, halkın avukatlarıdır”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin(TGC), Konrad Adenauer Stiftung(KAS) ile birlikte düzenlediği 81’inci Yerel Gazetecilik Semineri’nde konuşan TGC Başkanı Turgay Olcayto, “Gazeteci, taraf olduğu zaman gazeteciliğini kaybeder. Gazetecilik, özgür meslektir.

Biz, halk adına avukatlık yaparız” dedi. Olcayto, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sahada çalışan arkadaşlar, gazeteciliğin ana damarını oluşturuyor. Masa başında oturanlar, sahadaki meslektaşlarımızın getirdiği haberleri derleyerek, gazeteyi çıkarıyorlar. Gazeteci, nesnel olmalıdır. Taraf olmamalıdır. Gazeteci, taraf olduğu zaman gazeteciliğini yitirir. Gazetecilik, özgür meslektir.” Olcayto, yerel medyanın da büyük zorluklar içinde görev yaptığına, teknolojiden yeterince yararlanamadığına, yaygın basının çıkardığı bölge eklerinden olumsuz etkilendiğine dikkat çekerken, “Yerel medyanın sorunlarını çok iyi biliyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.