SİNEMAYA GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

SİNEMAYA GİTMEYEN ÇOCUK KALMASIN

Paylaş
 
Balıkesir’de, ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın‘ projesi kapsamında 29 bin 326 öğrenci sinemada film seyredecekler.

Kültür ve Turizm Bakanlığının Türkiye’de sinemaya gitme imkânı bulamayan öğrenciler için hayata geçirdiği “Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın” projesi bir milyon öğrenciyi beyaz perdenin büyülü dünyasıyla tanıştıracak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Kültür Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleşen proje kapsamında, ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın‘ projesi hazırlandı. Proje kapsamında 21 Aralık 2018 tarihine kadar 29 bin 326 öğrenci, Balıkesir Merkez, Bandırma ve Edremit ilçelerinde bulunan sinemalarda film seyretmiş olacaklar.

29 BİN 326 ÖĞRENCİMİZ SİNEMAYA GİDECEK
Vali Ersin Yazıcı, bu yıl Türkiye genelinde sinemaya gidemeyen 1 milyon ortaöğretim öğrencisinin faydalanacağı kampanyaya katılarak yaptığı konuşmada, “Bu projeden önce kırsal mahallelerimizde sinemaya gitmeyen çocuklarımız için çeşitli programlar düzenledik. Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür Turizm Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokol çerçevesinde gerçekleşen proje ile de okullarımızdan yapılan müracaatlar sonucunda 29 bin 326 yavrumuzu sinemayla buluşturuyoruz. Amacımız; sanat ve kültür ile genç yaşta öğrencilerimizi tanıştırmak ve bundan sonra onların devam ettirmelerini sağlamaktır.” diye konuştu.

ÇOCUKLARDAN BİR TEK İSTEĞİM VAR
Vali Yazıcı, “Geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızın her anlamda donanımlı yetişmesi gerekiyor. Bugün buradaki çocuklardan bir tek isteğim olsun. Buradaki çocuklar mutlaka kitabı dost edinmelerini istiyorum. Dostlarından birinin kitap olmasını istiyorum. İnşallah okuyan bir şehir olacağız. Önümüzdeki yıllar Balıkesir Türkiye’nin en çok kitap okunan ili olacak. Buna inanıyoruz.” dedi.

ÖĞRENCİLERİN HEYECANINA ORTAK OLDUK
Belirlenen Sinema Salonlarında ilimizde bulunan ortaöğretim öğrencilerine proje kapsamında “Doru, Son Mektup, Ertuğrul 1890, Ayla ve Bizim Köyün Şarkısı” filmlerinin gösterimleri başlamış olup, sinemaya gelen öğrencilerin keyif ve heyecanına ortak olunmuştur.

5, 6, 7 VE 8. SINIF ÖĞRENCİLERİ FAYDALANABİLİYOR
Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen ‘Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın‘ projesi Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneği iş birliğinde gerçekleştiriliyor. Sinemaya gidemeyen ortaöğretim öğrencilerine yönelik olarak bulundukları illerdeki sinema salonlarında ücretsiz film gösterimi imkânı sunan projeden 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri faydalanabiliyor.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.