ŞEHİR ÇALIŞTAYI BÖLGE TOPLANTISI BANDIRMA’DA GERÇEKLEŞTİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2020-2024 dönemi Stratejik Planlamaya esas Şehir Çalıştayı Bandırma’da düzenlendi.

Bandırma, Marmara, Erdek, Manyas ve Gönen ilçelerini kapsayan ve bölge toplantısı niteliğindeki toplantıda Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Konuya ilgili Büyükşehir Daire Başkanları, Bandırma STK temsilcileri ve çok sayıda davetli yer aldı.

Toplantı anket ve analiz sonuçlarının değerlendirmeleriyle başlarken ortaya çıkan talepler ve vatandaş beklentilerinin sonuçları ve durum analizleri katılımcılarla paylaşıldı. Yapılan anket çalışmalarında Altyapı, Mobilizasyon, Gelir, ekonomik yapı, istihdam, tarım, sanayi, turizm, kültür ve sosyal yaşam gibi konu başlıklarından oluşan anket sonuçlarının değerlendirilmesi yapıldı.

Anket ve analizlerin ardından toplantının açılış konuşmasını Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun gerçekleştirdi. Başkan Tolga Tosun yaptığı konuşmada  Stratejik planların yerel yönetimlerin hizmet ve çalışmalarının daha sağlıklı bir şekilde ortaya koymalarına büyük katkı sunduğunu söyledi.

Başkan Tosun: “Stratejik Planlar yerel yönetimlerin hizmet dönemi boyunca yapmayı hedeflediği çalışmaları sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmelerine büyük katkı sunan planlardır. Bu nedenle stratejik planların doğru bir şekilde hazırlanabilmesi için hedeflerin bu doğrultuda tespit edilmesi, bütçe ve gelir kalemlerinin bu esaslara göre ortaya sunulması gerekmektedir. Bandırma Belediyesi olarak bizler bu esaslar ışığında 2020-2024 dönemi stratejik plan çalışmalarımızı sistemli ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir şekilde sürdürüyoruz. Bu süreçte ortak aklı ön plana çıkararak her türlü siyasi menfaatten uzak bir bakışla sadece kentimize, Bandırmamıza neler kazandırabiliriz düşüncesinin çerçevesinde süreci işletiyoruz. Sadece kağıt üzerinde formaliteden yapılmış bir stratejik planlamayı doğru bulmuyoruz. Amacımız Bandırmamıza, halkımıza katkı sunacak projelerin hayata geçirilmesini sağlamak. Bizler bunun için çalışıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’da konuşmasında stratejik plan çalışmaları kapsamında bölgede sağlıklı bir iş birliğinin tüm ilçelere büyük katkılar sunacağını söyledi. Başkan Yılmaz, bu çalıştayın Kuzey Balıkesir’in ilk çalıştay toplantısı olduğunu belirterek bu toplantı kapsamında tüm paydaşların burada söz alarak sorunları ve talepleri dile getirmesi gerektiğini belirtti. Yeni dönemin stratejik planı için ilçe belediyeleriyle birlikte kentin tüm paydaşlarının dahil edilerek doğru bir planlamanın ortaya çıkması adına bu tür çalıştayları önemsediklerini belirten Başkan Yılmaz, amaçlarının ilçe belediyeleriyle birlik içinde güçlü bir Balıkesir  olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların devamında verilen aranın ardından çalıştaya öğleden sonraki oturumlarla devam edildi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nereye Bağlıdır? Adaya Ulaşım, Nerede Kalınır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ŞEHİR ÇALIŞTAYI BÖLGE TOPLANTISI BANDIRMA’DA GERÇEKLEŞTİ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x