Prova Mankeni

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kendi giysilerinizi tasarlamak, siparişlerinizi tam ve benzersiz şekilde teslim etmek için prova mankenine ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Prova mankeni aylar süren çalışmalarınızın çok daha verimli ve doğru ilerlemesini sağlayacaktır. Tasarımlarınızın hayata geçirilmesi için en iyi yardımcınız prova mankeniniz olacaktır.  Kumaş özelliklerine göre tasarımlarınızı ölçerek ince detaylarla süsleyebilirsiniz.

Atölye Terzi Mankeni

Terziler, tasarımlarını hayata geçirenler ve giyim mankenine ihtiyacı olan herkes için uygun ebatlarda ürün sunuyoruz. Eşsiz defilelerin yaratılmasındaki payı unutulmayan cansız mankenler hobileriniz ve işinizde maksimum verim sağlayacaktır.

Prova Mankeni Ölçüleri

Merak edilen konulardan biri olarak prova mankeni ölçüleri hangi kalıplarda kullanılıyor? İhtiyaçlara göre beden skalasında yaygın kullanım 34-50 beden aralığında denebilir. Güncellemelerle prova mankeni beden ölçüşlerinde değişiklikler de olabilmektedir. Hedeflenen kumaş tasarımının doğru bir bedenle sonuçlanması bu ürünlerle çok daha verimli hale gelir.

Teknik açıdan cansız mankenlerin üzerinde çalışmak canlı prova mankenlerine göre çok avantajlıdır. İğne kullanımı ve kalıp düzgünlüğü bakımından ekstra avantajları bulabilirsiniz. İğnelerle oynayabilmek ve bunu rahat yapabilmek ürünlerin daha kusursuz şekilde çıkmasını sağlar. Tasarımcı veya üretici kişilerin bu açıdan konforlu bir süreçte olması gerekir.

Kendi bedeninize göre kendi giysilerinizi ürettiğinizde terzi mankeni kullanımında kendinizi ölçü alabilirsiniz. Beden ölçünüz değişkense birden çok terzi mankenini kullanmanız önerilir. Güzel bir kolu prova mankeni kullanabileceğiniz gibi kolsuz mankenleri de kullanabilirsiniz.

Gerçek İnsan Boyutlarında Prova Manken Modelleri

Cansız prova mankenlerinin kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır. Minyatür boyutlarda prova mankenleri olabildiği gibi daha büyük insan boyutlarında mankenler de olabilir. Kol çeşitleri, alt kısım varlığı yokluğu kollu prova mankeni vs. gibi çeşitler de önem kazanacaktır.

Prova Mankenine Nasıl Karar Verilir?

Ebatlar, genişlik, kol ve alt üst durumu gibi detaylara göre prova mankeni kararınızı verebilirsiniz. En önemli bölümler göğüs çevresi, bel çevresi, basen kısımlarıdır. İğnelemeleri yaparken gerçekçi bedende yapabiliyor olmanız gerekmektedir.

Bütçe açsından sayı olarak da seçimlerinizi yapabilirsiniz. Bedenlerine göre ayrı şekilde sınıflandırılan prova mankenlerini değişik ölçülerde almanız önerilir. Kendi sınırlamalarınız ve genel üretim kapsamına göre işlem yapılması prova mankeni seçiminde etkilidir. https://www.istanbulmanken.com.tr/ adresinden de Türkiye’nin en çok çeşidini inceleyebilirsiniz.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Ucuz Bilet Bulmanın 8 Yolu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Prova Mankeni

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x