Bulgaristan Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bulgaristan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Bulgaristan vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru sahipleri, Bulgaristan vize başvuru formunu ve gerekli evrakları teslim ettikten sonra Bulgaristan vize başvurusu tamamlanmaktadır.

VFS Global üzerinden yapılan başvurularda, Bulgaristan vize başvuru süreci için randevu alınması gerekmektedir. VFS vize takip Bulgaristan işlemleri, başvuru merkezi tarafından verilen referans numarası aracılığıyla yapılmaktadır.

Vize sorgulama Bulgaristan takip işlemleri, Türkiye’de bulunan Bulgaristan konsoloslukları, vize aracı kurumları ve akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir. Bulgaristan Konsolosluğuna telefon veya mail yoluyla ulaşarak vize takip işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Bulgaristan Konsolosluğu vize takip işlemleri kapsamında başvuru sonucu, yalnızca pasaportun iade edilmesiyle öğrenilebilmektedir.

Bulgaristan D Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan D tipi vize, Bulgaristan’a 90 günden uzun süreli seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilmektedir. Bulgaristan’a çalışma, oturma veya eğitim izni için seyahat etmek isteyen ve Avrupa Birliği ülkesi olmayan yabancı ülke vatandaşlarının, D tipi vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Bulgaristan’da aile birleşimi gerçekleştirmek, şirket kurmak veya daimi olarak ikamet etmek için Bulgaristan D tipi vize başvurusunda bulunulmalıdır.

Bulgaristan D vize başvuru sorgulama işlemleri; ilgili Bulgaristan Konsolosluğu üzerinden, aracı vize kurumunun takip sisteminden veya akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir. Bulgaristan D vizesi sorgulama veya takip işlemleri, online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Bulgaristan C Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan C tipi vize, Bulgaristan’a 90 günü geçmeyecek şekilde seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilmektedir. Bulgaristan kısa süreli vize, hamiline Bulgaristan’a giriş tarihinden itibaren 90 gün kalma hakkı tanımaktadır. Bulgaristan C tipi vize, turistik vize olarak bilinmektedir. Turistik gezi, iş gezisi, Erasmus, sportif faaliyetler veya tıbbi tedavi gibi işlemler için Bulgaristan C vizesi gerekmektedir.

Bulgaristan C tipi vize sorgulama işlemleri; bulunulan ildeki Bulgaristan Konsolosluğundan, akredite acenteler üzerinden veya aracı vize kurumunun takip sistemi aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Bulgaristan Vize Takip İşlemi Nereden Yapılır?

Bulgaristan vize takip işleminin yapılabileceği yerler aşağıda listelenmiştir.

  • Bulgaristan vize aracı kurumu
  • Bulgaristan Konsolosluğu
  • Akredite vize acenteleri

Bulgaristan Konsolosluğu Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bulgaristan Konsolosluğu vize sorgulama işlemleri, Konsolosluğun vize birimine mail veya telefon yoluyla ulaşılarak yapılabilmektedir. Başvuru sahipleri, vize değerlendirme süreçlerini takip edebilmek için ilgili Bulgaristan Konsolosluğuna, çalışma saatleri içerisinde telefon veya mail yoluyla ulaşabilmektedir.

VFS Global Bulgaristan Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global, Bulgaristan vize işlemlerinde yetkili aracı kurumdur. VFS Global vize takip Bulgaristan işlemleri, ilgili vize başvuru merkezinin başvuru sahibine verdiği faturada yazan referans numarasıyla yapılmaktadır. VFS Bulgaristan vize takip işlemleri, referans numarası ve doğum tarihi bilgileri ile gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global Bulgaristan vize sorgulama ekranına ait görsel aşağıda verilmiştir.

Vizem.net Üzerinden Bulgar Vize Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Vizem aracılığıyla yapılan Bulgaristan vize sorgulaması, websitesinde yer alan “Hesabım” bölümünden yapılabilmektedir. Bulgaristan vizesi onaylandıktan sonra sisteme işlenmekte ve vize onay SMS’i başvuru sahibine gönderilmektedir.

Başvuru sahibi, Bulgaristan vizesinin geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi konularda, SMS yoluyla bilgilendirilmektedir. Bulgaristan vize süresinin bitimine 3 gün kala, vize süresinin bitiş bildirimi, başvuru sahibine SMS olarak gönderilmektedir.

Bulgaristan Vize Takibi Ücretli Midir?

Bulgaristan vize takibi ücretli değildir. Bulgaristan vize başvurusu yapıldıktan sonra, vize sorgulama ve takip işlemleri online sistemler üzerinden yapılabilmektedir. Bulgaristan vize takibi için ücret talep eden kötü niyetli şahıs ve kurumlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Bulgaristan Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Bulgaristan vize sonucu, ancak pasaport teslimi gerçekleştirildikten sonra öğrenilmektedir. Bulgaristan pasaport teslimi, aracı vize kurumunun başvuru merkezlerinden şahsen alınarak veya kurye aracılığıyla adrese yönlendirilerek yapılmaktadır.

Bulgaristan Vize Başvuru Sonucu Kaç Günde Çıkar?

Bulgaristan vize başvurusunun sonuçlanma süresi, başvurulan vizenin türüne bağlı olarak değişmektedir. Bulgaristan C vizesi başvuru sonucu ortalama 8 gün, Bulgaristan D vize başvuru sonucu ise ortalama 20 iş gününde çıkabilmektedir.

Bulgaristan dış temsilciliklerinin yoğunluğu, ek belge talep edilmesi, değerlendirme sürecinin resmi tatil günlerine denk gelmesi gibi etkenlere bağlı olarak Bulgaristan vizesi başvuru sonuçlanma süresi değişmektedir.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Aç Karnına Tuzlu Su İçmenin İnanılmaz Faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bulgaristan Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x