PARKTA ADRES DEĞİŞTİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

PARKTA ADRES DEĞİŞTİ

Paylaş
 

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Akademik yılı açılışına katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur Bandırmaya yapılması planlanan yatırımlar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Uğur’un daha önce Balıkesir’de bir toplantıda bahsini ettiği Tematik Park yatırımının ise Malta deresi mevkii değil Ayyıldız mahallesindeki 70 dönümlük eski askeri alanda yapılacağı öğrenildi.

Bandırma’ya çok önem verdiklerini belirten Uğur, “Bandırma’da Türkiye’nin hatta dünyanın ilk mimarlık temalı parkını hayata geçirmeyi planladıklarını açıkladı. Uğur bu yatırımın yerinin de Ayyıldız da önceden askeriyeye ait olan şimdi tokiye ait olan yerde gerçekleştirmeyi planladıklarını açıkladı.

Uğur; ”Bu parkta şehir planlama, mimarlık, peyzaj mimarlığı, inşaat mühendisliği öğrencilerinin kitaplarını birebir ölçüde üç boyuta taşıyacağız.Akademisyenlerin eğitimi öğrencilere etkin bir şekilde anlatabileceği, öğrencilerin yapı standartlarının birebir kesitlerini, hacimlerini dokunarak öğreneceği deneysel ortamlar sağlayacağız. Müze, fuar, atölyeler ve çeşitli maketlerin bulunacağı tematik park, mesleki sinerjiyi güçlendirecek. Geleceğin en ideal mekanları için 7’den 77’ye toplumsal bilinci geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu yarışmayı uluslararası alanda açmak istiyoruz. Bandırma geleceğin lojistik kenti olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.