BÜYÜKŞEHİR'DEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BÜYÜKŞEHİR’DEN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK

Paylaş
 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından, her yaştan insanın spor yapabileceği, düzenli fiziksel aktivitelerin gerçekleştirilmesini özendirmek ve her yaştan bireylerin spora kazandırılması için, farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında Sporun ‘En’leri ödül töreni yapıldı. Törenlerde Balıkesir Büyükşehir belediyesi tarafından da amatör spor kulüplerine malzeme yardımı yapıldı.

Kurtdereli Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törenlerin açılış konuşmasını Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Metin Mengüç yaptı. Balıkesir’de binlerce amatör sporcunun olduğunu söyleyen Mengüç, amatör spor kulüpleri ve sporculara verdikleri destekten dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür etti.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SPORCULARIN YANINDA

Törenlerde bir konuşmada Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur yaptı. Kardeşçe mücadelenin ve amatör ruhun önemine vurgu yapan Başkan Uğur, “Yerel yönetimlerde, merkezinde insanın olmadığı bir hizmet anlayışının başarıya ulaşması mümkün değildir. Bizler Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, tüm hizmetlerimizi, tüm faaliyetlerimizi tasarlarken bunu daima akılda tutuyor, planlarımızı bu şekilde yapıyoruz. Emanetimiz olan bu şehirde çocuklarımızın ve gençlerimizin; ülkesini seven, şehrine sahip çıkan, ailesine, çevresine, okulda öğretmenlerine, sokakta büyüklerine saygılı, milli ve manevi değerlerimize yürekten bağlı nesiller olarak yetişmesi en büyük hayalimiz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bu idealimizi gerçekleştirmek adına birçok faaliyet yürütüyoruz. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, sporu tabana yaymak, hem ruhen hem bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek için, yerel yönetimler olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. ’İmkân Bizden Oynamak Sizden’ sloganıyla ikincisini düzenlediğimiz, 20 ilçeden 1150 takımın katıldığı ve 10 binin üzerinde sporcunun mücadele ettiği Mahalle Ligi Futbol Turnuvamız var. 5 ay boyunca, bir lig havasında geçen bu turnuvamız, Türkiye çapında ses getiren, dikkatleri şehrimize çeken bir organizasyon oldu. Türkiye’de bir ilk olan bu güzel turnuvanın üçüncüsü için startımızı verdik” diye konuştu.

MAHALLE LİGİNDE HEDEF 25 BİN ÇOCUĞA ULAŞMAK

2016-2017 sezonunda Üçüncüsünü gerçekleştirilecek olan mahalle liginde 25 bin çocuğa ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü: “Onlarla ‘Unutma Türkiye senin en değerli takımındır’ ideali için birlikte olmayı hedefliyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, birçok farklı branşta faaliyet gösteren bir spor kulübümüz var. Bu kulübümüz bünyesindeki sporcularımız, gerek ulusal, gerekse uluslararası müsabakalarda parlak başarılara imza atıyorlar. Yine sorumluluk alanımızdaki bütün yerleşim alanlarında çocuklarımızın, gençlerimizin spor yapabilmesi için, yaz spor okulları düzenliyoruz. 7’den 70’e tüm vatandaşlarımızın spor yapabilmesi için, semt sahaları yapıyor, park ve diğer sosyal donatı alanlarında spor aletleri kuruyoruz.  Sosyal belediyeciliğin gereği olarak, ilimiz genelinde yapılan bütün sportif faaliyetlere, etkinliklere maddi manevi katkı sağlıyoruz”.

106 AMATÖR SPOR KULÜBÜNE 1908 EŞOFMAN TAKIMI

Amatör spor kulüplerinin sporun ve çocukların gelişmesine verdikleri katkıya vurgu yapan Başkan Uğur, “O yüzden, farklı branşlarda faaliyet gösteren bu kulüplerimizi belediye olarak desteklemek, onların eksiklerini gidermek bizim öncelikli görevlerimiz arasında. Balıkesir’imizdeki tüm okullara spor malzemesi desteği veriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana bütün spor kulüplerimize, malzeme ve eşofman yardımı yapıyoruz. Amatör Spor kulüplerimizin daha sağlıklı bir ortamda müsabaka yapmalarına katkı sağlayacak tıbbi malzeme yardımlarımız var. Bugün de 106 amatör spor kulübümüze, 1908 adet eşofman dağıtımı için buradayız. Yine uluslararası müsabakalarda ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil eden 33 sporcumuza da ödül vereceğiz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN UĞUR: “200 BİN SPORCUYU SERVİSLER İLE TAŞIYACAĞIZ”

Büyükşehir Belediyesi’nin semt spor sahalarına yenilerini eklediğini ifade eden Başkan Uğur, “Bugünkü toplantımızın da konusu olan, kulüplerimizin her tür fiziki imkan ve malzeme desteğini sağlamak için, göreve geldiğimiz günden bu yana, toptan eşofmana, formadan, semt sahalarının inşasına kadar birçok desteği hayata geçirdik. Bundan sonra da geçirmeye devam edeceğiz. Amatör Kulüp temsilcilerimizin bizlerden bir talebi vardı. Sporcularımızın antrenman yaptığı sahanın şehir merkezine uzak olması yüzünden, ulaşımda zorluklarla karşılaştıklarından bahsetmişlerdi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bu taleplerini dikkate aldık. Toplu taşıma merkezimizle, antrenman yaptıkları Ali Hikmet Paşa Spor tesisleri arasına Servisler koyduk. Bu servislerimiz haftanın 7 günü belli saatler arasında sporcularımızı Toplu Taşıma merkezimizden alıp, Ali Hikmet Paşa Tesislerine götürecek. Antrenman bitiminde ise Ali Hikmet Paşa Spor Tesislerinden alıp, Toplu Taşıma merkezine bırakacak. Bir yıl boyunca, yaklaşık 200 bin sporcu kardeşimize bu servislerimizle hizmet vermiş olacağız. Bu hizmetimiz 17 Ekim tarihi itibariyle başlıyor. Buradan bunun müjdesini de sizlere vermiş olayım” dedi.

VALİ YAZICI’DAN BELEDİYELERE TEŞEKKÜR

Son olarak ise Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı bir konuşma yaptı. Genç nüfusa sahip bir ülkede ve genç nüfusun yoğun olduğu Balıkesir’de daha fazla gencin sporla buluşmasını istediklerini söyleyen Yazıcı, “Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere, tüm belediyelerimizin öncelikle spora olan ilgi ve alakalarını görmekten çok mutlu oldum. Başta Büyükşehir olmak üzere tüm belediyelerimizin bu desteklerini arttırmalarını istiyorum. Başta Edip Bey olmak üzere tüm başkanlarımız sporcularımıza sevdalı. Dolayısı ile spor yapan güçlü kuvvetli, sıhhatli gençlere ihtiyacımız var. Gençlerden de bir talebim var. Her spor yapan gencimiz iki sporcu yada genci ikna edip bu salonlara çekmesini istiyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur tarafından Sporun ‘En’lerine ödülleri verilirken, amatör spor kulüplerine de malzemeleri dağıtıldı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.