foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

PAPA NDIAGA DIA BANDIRMA KIRMIZI’DA

Papa Dia 2
Paylaş
 

Bandırma Kırmızı geçtiğimiz sezon Finlandiya Basketbol Ligi takımlarından BC Nokia’da oynayan Senegal’li oyuncu Papa Ndiaga Dia ile anlaştı. Papa Dia geçen sezon Finlandiya’da 14.1 sayı ve 6.7 ribaund ortalamaları ile oynadı.
Kariyerine 2007 – 2008 sezonunda NCAA takımlarından Southern Methodist University (SMU)’de başlayan oyuncu ilk sezonunda 28 maça çıkarak 9.7 sayı ile 6.5 ribaund ortalamaları ile oynadı. Bir sonraki sezon yine aynı takımla mücadele eden Papa Dia toplamda 30 karşılaşmaya çıkarken 4.8 sayı ve 4.2 ribaund ortalamaları ile sezonu noktaladı.

2009 – 2010 sezonunda takımıyla 3.sezonunu geçiren Para Dia 31 lig maçında yer alırken 12.3 sayı ve 8.6 ribaund ortalamaları ile iyi bir sezonu geride bıraktı. Takımı ile 4.ve son sezonunda Dia, 35 karşılaşmada 18.3 sayı ve 9.6 ribaund ortalamaları ile kariyerindeki en iyi istatistikleri elde etti.

NCAA’deki performansı ile Avrupa takımlarının dikkatini çeken Papa Dia 2011 – 2012 sezonu başında Hırvatistan Basketbol Ligi takımlarından KK Zagreb Croatia takımına transfer oldu. Burada 7 Euroleague karşılaşmasına çıkan Dia aynı zamanda Adriayik Ligi’nde de 12 mücadelede yer aldı.

2012 yılının Temmuz ayında NBA takımlarından Minnesota Timberwolves ile yaz liginde yer alan Senegal’li oyuncu 2012 – 2013 sezonunda Litvanya Basketbol Ligi takımlarından BC Siauliai takımına transfer oldu. Burada sezonu 11.2 sayı ve 4.3 ribaund ortalamaları ile tamamlayan Papa Dia bir sonraki sezon İtalyan Liomatic Viola Reggio Calabria takımına transfer oldu.

İtalyan takımı ile sezonu iyi bir performans ile tamamlayan Papa Dia geçtiğimiz sezon Finlandiya Basketbol Ligi takımlarından BC Nokia’ya transfer oldu. Sezon boyunca 34 karşılaşmaya çıkan Senegal’li oyuncu 14.1 sayı ve 6.7 ribaund ortalaması ile sezonu tamamladı. 1987 doğumlu oyuncu yeni sezonda kırmızı-beyaz formanın başarısı için mücadele edecek.

Papa Ndiaga Dia’ya Bandırma Kırmızı’ya hoş geldin diyor; Bandırma Kırmızı forması ile birlikte nice başarılar ve zaferler diliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.