foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

EŞSİZ KÜLTÜR HAZİNEMİZ İÇİNDE AYRI VE ÖZEL BİR YERDE

1
Paylaş
 
Kepsut’ta belediyenin Tarzan Mehmet Er Meydanı’nda 8. kez düzenlediği Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde başpehlivanlıkta kıran kırana mücadele. Başpehlivanlık güreşlerinin finalinde Serhat Gökmen ile Şaban Yılmaz karşılaştı, Yılmaz’ı yenen Gökmen, Kepsut’un “Başpehlivanı” oldu.
HEYECAN DOLU ANLAR YAŞANDI
Kepsut Yağlı Güreş Müsabakalarına çevre il ve ilçelerin ilgisi de oldukça yoğun oldu. Yaklaşık 5 bin kişinin izlediği güreş müsabakalarında heyecan dolu anlar yaşanırken güreşleri izlemeye gelen tüm misafirler de cazgırlar tarafından tek tek anons edildi. Sıcak havaya rağmen güreşseverler, birbirinden zorlu mücadeleleri ilgiyle ve coşkuyla seyrettiler. 33’ü başpehlivan olmak üzere 500’e yakın güreşçi Tarzan Mehmet Er Meydanı’nda el bağladı.
Tarzan Mehmet Er Meydanı’nda gerçekleştirilen güreşlerde Kepsut Kaymakamı Murat Atıci ve Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ev sahipliği yaptı.
ER MEYDANINA KONUK YAĞDI
Başpehlivanlık finalini izleyen Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Milletvekili Kasım Bostan ve ilçe belediye başkanları Kepsut’un Başpehlivanı Serhat Gökmen’e altın kemerini taktı.
BALIKESİR’DE SEVİLEN BİR SPOR
Ata sporu olan güreşin Balıkesir’de çok sevilen bir spor olduğunu belirten Vali Yazıcı, eşsiz kültür hazinemiz içinde ayrı ve özel bir yeri olan Yağlı Güreşlerin gelenek ve göreneklerin yaşatılması, gelecek kuşaklara aktarılmasında büyük bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.