OSMANLI ARŞİV BELGELERİNDE ERDEK - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

OSMANLI ARŞİV BELGELERİNDE ERDEK

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından Osmanlı Arşiv Belgelerinde Erdek Konulu Kitabın Hazırlık Çalışmaları Başladı

Konu ile ilgili 17 Eylül Üniversitesince yapılan açıklamada, “Tarih, Kültür ve Sanat Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizin (TAKSAM) kuruluş amaçlarından biri de Bandırma ve çevresiyle ilgili yayın faaliyetlerinde bulunmaktır. Merkezimiz başta Osmanlı Arşivi olmak üzere muhtelif devlet kurumları ve şahıslardan toplamaya devam ettiği belgelerle Kent Arşivi oluşturma çabasındadır.

Bu çalışmalar sonucunda Bandırma ve çevresiyle ilgili 20 binden fazla tarihi belgeye ulaşılmış olup devam eden araştırmalarla bu rakam hızla artmaktadır. Merkezimiz kurulmadan önce başlatılan Arşiv çalışmalarında elde edilen binlerce belgeden bazıları seçilerek çeşitli tarihlerde tematik sergiler düzenlemişti. Şimdi de merkezimiz tarafından Bandırma ve çevresiyle ilgili bazı belgelerden hareketle “Osmanlı Arşiv Belgelerinde Erdek” konulu bir kitap çalışmasına başlanmıştır.
Söz konusu kitap, Merkez Müdürümüz Prof. Dr. Zekai Mete’nin editörlüğünde Tarih Bölümü hocalarından Doç. Dr. Kurtuluş Demirkol ve Dr. Öğretim Üyesi Cengiz Şeker ile İktisat Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Engin Çağman’dan oluşan ekip tarafından hazırlanmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.