ÖLÜRSEK ŞEHİT, KALIRSAK GAZİ OLURUZ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ÖLÜRSEK ŞEHİT, KALIRSAK GAZİ OLURUZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Vali Ersin Yazıcı, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Yazıcı “Gaziler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözüyle, Türk Milletinin yaşam felsefesini en güzel biçimde dile getirdiğini belirtti.

Balıkesir’in Şehit ve Gaziler diyarı olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, vatan toprakları uğruna canlarını hiç çekinmeden veren Şehitlerimizi rahmetle anarak, Gazilerin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutladı.

BU MİLLET, GAZİ BİR MİLLETTİR
Gazilerin, birlik beraberliğin, yurt sevgisinin, özgürlük ve bağımsızlığın en değerli unsurları olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Milletimizin geleneğinde, vatan, millet ve bayrak sevgisi, her sevginin üzerinde gelir. Bizler, vatan uğrunda kanlarıyla destanlar yazan, Şehitler ve Gazilerle dolu bir milletin çocuklarıyız. Ecdadımızın bu vatan topraklarını bizlere nasıl emanet ettiğinin bilinci içerisindeyiz. Vatan, uğrunda her fedakârlığı göstereceğimiz en değerli varlığımızdır. Milletleri millet yapan bir takım değerler vardır. Bu değerler o milletin harcıdır, olmazsa olmazıdır. O değerlerle yaşar, o değerlerle nefes alır. Millet olmanın bilincine varır. İşte bu değerlerden bir tanesi de Gaziliktir. Her zaman ifade ettiğimiz gibi bu millet, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Gazi bir millettir. Milletimiz dün olduğu gibi bugün de ‘ölürsek Şehit, kalırsak Gazi oluruz’ diyerek, istiklalini ve istikbalini savunmaktadır. “dedi.

HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAKLAR
Gazilerimizin vatan uğrunda yapmış olduğu fedakârlık ve kahramanlıkların, milletimizin sinesinde yer edindiğini ve hiçbir zaman unutulmayacağını ifade eden Vali Yazıcı, “Bizi biz yapan ve millet olma bilincini oluşturan değerlerin başında Şehitlik ve Gazilik gelmektedir. Dolayısıyla milletimiz ve Devletimiz hassasiyet içerisinde Şehit ailelerine ve Gazilerimize karşı her zaman duyarlı olarak yanlarında olmaya devam edecektir. Vatan toprakları üzerinde istiklal ve egemenlik içerisinde bayrak dalgalandırmamızı sağlayanlara Balıkesir Halkı adına minnetlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

MÜŞİR VE GAZİ
Vali Yazıcı, mesajının son bölümünde şunları kaydetti: “İstiklal Mücadelesindeki ulvi gayreti ve başarısından dolayı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Müşir ve Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümü vesilesiyle, şanlı tarihimizin mimarları olan tüm Şehitlerimizi, tüm Gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum.” şeklinde mesajını tamamladı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.