foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KUTSAL EMANETLER KENTİMİZDE

icerik_DSC_6228_manYet
Paylaş
 

KUTSAL EMANETLER KENTİMİZDE

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü nedeniyle 18 Mart’ta, Cumhurbaşkanına verilmek üzere Gelibolu Yarımadası’ndan Çanakkaleli atletler tarafından getirilen kutsal emanetler(toprak, su, bayrak), Gönen Kaymakamlığı aracılığı ile Bandırma Kaymakamlığı’na teslim edildi.

Bu amaçla, Çanakkale-Balıkesir il sınırında, Gönen Kaymakamlığı Denizkent Jandarma Karakol Komutanlığı önünde bir tören düzenlendi. Törene Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Bandırma Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Fahri Sert, Bandırma ve Biga’nın daire müdürleri yer aldı.

Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Bandırma ve Bigalı öğrencilerin çeşitli şiirleri seslendirdikleri, Biga Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü halk oyunları ekibinin, harmandalı oyunlarını ve Biga Sancak Mehter Takımının gösterilerini sergilediği tören sonunda Biga Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, kutsal emanetleri Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlara teslim etti.

Kutsal emanetler, yarın, Bandırmalı atletler tarafından, Balıkesir-Bursa il sınırında, Karacabey’de, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar Bursalı atletlere teslim edilecek.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.