BANDIRMA'DA KADINLAR MATİNEDE BULUŞTU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

BANDIRMA’DA KADINLAR MATİNEDE BULUŞTU

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi’nin 8 Mart etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği Kadınlar Matinesi, Esin Düğün Salonu’nda kadınların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.
Kadınlar Matinesi’ne CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza da katıldı. İzmir Tepecik Senfoni Orkestrası’nın dinleti sunduğu programda, Belediye Başkanı Dursun Mirza ve CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm birer konuşma yaptı.
Mirza konuşmasında “Bizim kadınına verdiğimiz değeri, önemi öne çıkarmak, anlatmak için 1 hafta yetmez. Büyük Atatürk, çıkardığı medeni yasayla, kadını ve erkeği eşittir diye oluşturmuş. Bu toplum da, toplumun tam yarısı olan kadınlarımızın, hayatın içinde olmasını, üretimin içinde olmasını, erkeklerle eşit koşullarda bir arada yaşamasını istiyoruz. Kadınımıza çok önem veriyoruz.” dedi.
“Kadına tacize, şiddete, kadın cinayetlerine hayır!”
Mirza daha sonra şunları kaydetti:
“Kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü yürekten kutluyorum. Bandırma Belediyesi kültürde, sanatta, Bandırma’da gençlerin ve siz kadınların yanında olacaktır. Kadına tacize hayır, kadına şiddete hayır, kadın cinayetlerine hayır!”
“Kadınların sokaklarda öldürülmesini istemiyoruz”
Mehmet Tüm ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“Ülkemiz kadın ve erkeklerin eşit olmasını savunuyoruz. Kadına şiddetin olmadığı, her alanda özgür bir Türkiye’yi savunuyoruz. Kadının yeri dört duvar arası değildir, kadın yaşamın her alanında etkin olmalıdır. Bizimle yan yana olmalıdır. 15 yıllık AKP döneminde 7 bine yakın kadın, cinayete kurban gitti. Kadına şiddet yüzde 1400 arttı. Ülkemizde, her gün kadınların sokaklarda öldürülmesini istemiyoruz, 13-14 yaşındaki çocuklarımızın, tecavüzcüleriyle evlendirilmesini istemiyoruz.”kadın11kadın12

kadın13

 

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.