Kreuzberg: Bilmeniz Gereken Her Şey

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muhtemelen Almanya’nın en havalı mahallesi olan Kreuzberg oldukça ikoniktir. Son moda, bohem ve ilginç olan bu bölge, Berlin’in en iyi Instagram fenomenleri, sonsuz sokak sanatı ve tost üzerine bolca avokado ile dolu bir numaralı yenilikçi yerlerinden birisidir.

Ancak tüm bu klişelerin ötesinde, bölgede çok daha fazlası vardır. Heyecan, cezbedici bir enerji ve yapacak bir sürü şeyle dolup taşan bu yeri kesinlikle sevilecek tarzdadır.

Kreuzberg Hakkında Kısa Bilgi

Berlin, şehrin merkezinden banliyölere kadar devasa bir yayılım oluşturan 12 ayrı bölgeden oluşuyor. Bu 12 tanesinden dördü orta alanı oluşturuyor. Bunlar:

Mitte

Neukölln

Charlottenburg Wilmersdorf

… ve Friedrichshain-Kreuzberg

Berlin’in tam kalbinde yer alan sonuncusunun doğu kısmı Kreuzberg’dir.

Kreuzberg’in nerede başladığı ve komşu bölgelerinin nerede bittiği tam olarak belli değildir. Ancak net olan şudur: Kreuzberg, gezegendeki en heyecan verici şehir merkezlerinden biridir. Sinirli ve sıradışı, grafiti kaplı sokaklar, bohemlerin, yaratıcıların ve sayısız kültürün eklektik bir karışımına ev sahipliği yapıyor.

Bunun yanı sıra çok kültürlü yapısı nedeniyle Kreuzberg, sonsuz insan için harika bir destinasyon (ve olabilir. Ailelerden çiftlere ve yalnız kaşiflere kadar herkes Kreuzberg’i ziyaret ettiğinde aşık olur. Eğer daha önce ziyaret etmediyseniz, en kısa zamanda ziyaret etmeyi asla unutmayın.

Bölge, ucuz yemekler, güler yüzlü yüzler, geç geceler ve yapılacak ve eğlenecek bir sürü şey sunuyor.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Aç Karnına Tuzlu Su İçmenin İnanılmaz Faydaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kreuzberg: Bilmeniz Gereken Her Şey

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x