foto-deniz1

KARESİLİ KADINLAR KORKMADAN PEDALA BASIYOR

Paylaş
 

Karesi Kent Konseyi ve Balıkesir Bisikletliler Derneği (BABİSD) işbirliğinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Karesili kadınlar “Kadınların olduğu yerde huzur ve güzellik vardır” diyerek özgürlüğe pedal bastı.

Karesi Kent Konseyi, Balıkesir Bisikletliler Derneği (BABİSD) işbirliği ve Karesi Belediyesi’nin de destekleriyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Karesili Kadınlar belediye önünde pedala basarak “Karesi Bisiklet Turu” etkinliğini başlattı. Bisiklet turuna; 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan’ın eşi Melek Turan, Balıkesir Bisikletliler Derneği Başkanı Ayhan Kaynak ve Karesi Kent Konseyi üyeleri katıldı. “Karesi Bisiklet Turu” etkinliği kapsamında bir araya gelen onlarca kadın, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması, kadına karşı şiddet olaylarının son bulmasına dikkat çekmek için kent turu attı. Kadınlar, şehir turu yaptıktan sonra Kuva-yi Milliye Müzesi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi önünde turu sonlandırdı.

KADINLARIMIZ AĞLAMASIN
Bisikletin yaşamın bir parçası olduğuna dikkat çeken bisiklet sürücü Nurtaç Uzun, kadınların korkmadan çekinmeden yollarda olması gerektiğini söyledi. Uzun, “Bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması, kadına karşı şiddet olaylarının son bulmasına vurgu yapmak için buradayız. Güzel ülkemizin kadınlarının ağlamasını istemiyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.