foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KARESİ’DE KADİM KÜLTÜR VE SANAT KONUŞULDU

KARESİ2
Paylaş
 

Payitaht dizisinin başrol oyuncularından Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu, Karesi Kültür ve Sanat Günleri kapsamında “Kadim Kültür ve Sanat” konulu bir konferans verdi.

TRT’nin reyting rekoru kıran dizisi Payitaht’ın başrol oyuncularından ve Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’nun Karesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen konferansına Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da katıldı. İlk emri ‘Oku’ olan Müslüman için okumanın vazgeçilmemesi gereken bir eylem olduğunu vurgulayan Bahadır Yenişehirlioğlu, “Okumak; Dünya üzerindeki duruşlarını belirlemek isteyenlerin asla hayatı dışına çıkaramayacağı bir eylem” dedi.

“MEDENİ OLMAK AKIL İLE MÜMKÜN”
Medeni olmanın ancak akıl ile mümkün olduğunu söyleyen Yazar Yenişehirlioğlu, “Medeniyetlerin inşasında bize düşen vazife öncelikli olarak gençleri inşa etmektir. Türkiye’nin küresel sömürü medeniyetinin karşısındaki direnişinde muvaffak olabilmesi ve temsil ettiği medeniyetin üstünlüğünü ortaya koyabilmesi için kaybettiği medeniyetinin kodlarını hayata geçirmesi gerekiyor” dedi.

KİTAPLARINI İMZALADI
Konferansın ardından sahneye çıkan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bahadır Yenişehirlioğlu gibi ismi Karesi’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gençlerin kendi kimliklerine ve kendi kültürlerine sahip çıkabilmeleri ve yaşatabilmeleri adına bu tür etkinliklerin önemli olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, günün anısına Yenişehirlioğlu’na plaket ve çiçek takdim etti. Konferansı ilgiyle takip eden gençler, sonrasında ise Yenişehirlioğlu’na kitaplarını imzalattı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.