Karesi Belediyesi Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karesi Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye oldu. Osmaniye’de ‘Kent ve Göç’ konusuyla yapılan 23. olağan meclise katılan Başkan Yücel Yılmaz, 24. toplantının Karesi ilçesinde yapılacağını açıkladı.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin ‘Kent ve Göç’ temalı konferansı ve 23. olağan meclis toplantısı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yapıldı. Olağan meclis toplantısına Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da katıldı.
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin (SKB) 2020 Stratejik Planı’nda yer alan 60 üye hedefi, Balıkesir ve Samsun büyükşehirleri ile İnegöl, Beşiktaş ve Karesi belediyelerinin birliğe üye kabul edilmesiyle tutturuldu. Üye sayısının artmasıyla gün geçtikçe güçlendiklerini belirten Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmalarını daha geniş alana yaymak için gayret sarf ettiklerini söyledi.
Modern bir şehir oluşturmak için birliğe üye olduklarını kaydeden Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, birlik çatısı altında kent yoksulluğu ile mücadele, yaşanabilir ve sağlıklı kentler, sağlıklı bir şehir oluşturmak için çalışacaklarını ifade etti.
Sosyal, kültürel ve fiziki dönüşümle ilgili tasarımlar yaptıklarına da değinen Başkan Yılmaz, “742,04 kilometrekarelik bir alan da yüzde 49,35’i erkek, yüzde 50.65’i kadın olan bir nüfusumuz var. 170 bin 776 nüfuslu Karesi ilçesinde 60 yaş üstünde 24 bin 960 kişi olması dikkatlerden kaçmıyor. Karesi ilçesi 1980’li yıllardan bu yana 57 bin 551 göç aldı, 39 bin 918 göç verdi. Balıkesir genelinde 11 ilçenin nüfusu azalırken, Karesi, Altıeylül, Edremit, Havran, Bandırma, Gönen, Gömeç, Ayvalık ve Burhaniye ilçelerinin nüfusları artıyor. Biz bu rakamların hepsini göz önüne aldığımızda 35 yıl sonrayı planlamaya başladık. 1 milyon 200 bin nüfusa sahip Balıkesir’in 2050 yılında 5 milyon nüfusa ulaşmasını bekliyoruz” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Karesi Belediyesi Sağlıklı Kentler Birliği’ne üye oldu

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x