foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

KARACABEY, HER SALI MUHTARLARI DİNLEYECEK

KARACABEY
Paylaş
 

Geliştirdiği yenilikçi projelerle, tüm Türkiye’ye örnek çalışmalara imza atan Karacabey Belediyesi, vatandaşların da haklı takdirini kazanacak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Karacabey Belediyesi, paydaşı olan 85 mahalle muhtarı ile her hafta salı günleri buluşarak, sorunları birinci elden dinleyip çözüme kavuşturma kararı aldı.

‘Halil İbrahim Sofrası’ adı ile göreve gelir gelmez vatandaş buluşmaları başlatan ve merkez kırsal ayırt etmeden, ilçedeki 85 mahallede sorunları yerinde dinleyen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, uygulamaya koydukları bu yeni proje sayesinde de vatandaşa sunulacak hizmetin sürüncemede kalmadan, daha sıkı takip edilip çözüme kavuşturulmasını hedeflediklerini kaydetti.

 

Muhtarlıklar Müdürlüğü Türkiye’de İlk Kez Karacabey’de Kuruldu

Yasa ile belediyelerde, Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün kurulmasının zorunlu hale getirildiğini anımsatarak, Karacabey’de ise bu uygulamanın, yasa yayımlanmadan 1 yıl önce Türkiye’de ilk kez kendileri tarafından hayata geçirildiğine vurgu yapan Ali Özkan, bu uygulamanın vatandaş memnuniyetine verdikleri önemin de bir başka kanıtı olduğunu dile getirdi.

Karacabey’deki Göz Alıcı Gelişmeleri Herkes Takdir Ediyor

Karacabey’de el atılmamış pek çok soruna da ilk kez kendilerinin el attığına ve kentin tüm dinamiklerinin harekete geçirildiğine değinerek, bu sayede dışarıdan ilçeyi gözlemleyen taraflı tarafsız herkesin bu gelişmeleri takdir ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Ali Özkan; “Karacabey oldukça geniş bir coğrafyaya sahip ve tüm değerleri ile birlikte, sürekli büyüyen bir ilçe… Bundan dolayı tüm çalışmalarımızda 85 mahallemizin de çağdaş kentler düzeyinde bir yaşam kalitesi ve konforuna ulaşması adına önemli projeler üretiyor ve bu projeleri tek tek hayata geçiriyoruz. Merkezde ve kırsalda ulaşım, altyapı, yol, su, muhtarlık binaları, köy hizmet binaları, düğün salonları, kanalizasyon ve ilaçlama gibi alanlarda ortaya çıkan ihtiyaç ve sorunların, kısa sürede çözüme kavuşturulması adına da tüm çalışmalarımız kararlılıkla sürüyor. Çözüm odaklı faaliyetlerimiz doğrultusunda, Karacabey’in her anlamda modern bir kent haline dönüşmesi için yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu..

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.