KAFAOĞLU: "BALIKESİR'E İKİNCİ BİR DEĞİRMEN BOĞAZI KAZANDIRACAĞIZ" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

KAFAOĞLU: “BALIKESİR’E İKİNCİ BİR DEĞİRMEN BOĞAZI KAZANDIRACAĞIZ”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu TRT Radyo Haber’e konuk oldu, Fatih Akbaba’nın İncir Çekirdeği programında soruları yanıtladı.

Başkan Kafaoğlu 2018’de önceliklerinin yol ve su olacağını hatırlatarak, 2018 yılında Balıkesir’de yol sorununu ortadan kaldıracaklarını belirtti, tasarrufa gideceklerini ve 100 aracın belediye bünyesinden kaldıracağını ifade etti. Kafaoğlu ayrıca Balıkesir’e ikinci bir Değirmen Boğazı kazandırmak için çalışmalara başladıklarını, İkizcetepeler Piknik Alanını Büyükşehir Belediyesi olarak alacaklarını ve yenileme yaparak vatandaşların hizmetine sunacaklarını vurguladı. Kafaoğlu göreve geldikten bu yana makam kapılarını ve asansörleri vatandaşa açtıklarını, 10 binin üzerinde vatandaşın ziyarete geldiğini söyledi.

“BAŞKANLARLA UYUM İÇERİSİNDEYİZ”

Başkan Kafaoğlu Fatih Akbaba’nın sorularını yanıtladı. Kafaoğlu “Yükümüz ağır, işimiz çetin. Görevimiz zor. Ama vatandaşlarımızın duası ile yükün altından kalkacağız. Göreve gelir gelmez herkesi kucaklamaya başladık. Herkese eşit ve adil davranıyoruz. Altıeylül Belediyesi’nde nasıl tüm meclis üyeleri ile ortak çalışıyorsak, Büyükşehir Belediyesi’nde de böyle çalışıyoruz. Sevginin açamayacağı anahtar yoktur. Muhalefet belediye başkanları ile uyum içerisindeyiz. Muhalefet belediyelerinin büyükşehire açtığı davalardan vazgeçiyorlar, işçi sendikaları da açtıkları davalardan vazgeçtiler. Artık Büyükşehir Meclisinde barış, huzur ve mutluluk var. Herkesin kararına saygı duyuyoruz ancak vatandaşa hizmet için ortak çalışmayı önemsiyoruz. Yaklaşım, tatlı dil ve üslup çok önemli” dedi.

“OCAK AYINDA ANTALYA’DA GÜREŞ ÇALIŞTAYI VAR”

Hafta sonu Edremit ve Bandırma ilçelerinde program yapacaklarını ve bu konuda belediye başkanlarının yaklaşımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Kafaoğlu Yağlı Güreşler Kentler Birliği Başkanı olarak da açıklama yaparak güreş severlere müjde verdi. Başkan Kafaoğlu “Güreş ata sporumuz. Türkiye genelinde 103 belediyemiz güreş programı yapıyor. Birliğimizi tanıtmamız gerekli. Bunun için Ankara’da bir dizi ziyaretler yaptık. Yağlı güreşin izleyeni çok fazla, bunu görmezden gelemeyiz. Belediyeler güreşleri kendi imkanlarıyla yürütüyordu şimdi birlik olarak çıtayı yükselteceğiz. Güreşlerde seyir zevkini yükselteceğiz. Bazı ihtiyaç olan yerlere er meydanı yapacağız. Mobil bir TIR alacağız, bu TIR güreş olan yere gidecek ve güreşçiler buralarda duş alacaklar. Ocak ayının ilk haftasında Antalya’da çalıştay yapacağız. Güreş ile ilgili gönül veren herkes orada olacak” diye konuştu.

“ASFALTLA TANIŞMAYAN YER KALMAYACAK”

Halkın beklentilerine yönelik projeler yapacaklarını, vatandaşın asıl ihtiyaçlarına ağırlık vereceklerini söyleyen Kafaoğlu “Balıkesir yüz ölçümü olarak geniş coğrafyaya sahip. 2018 yılında her yeri asfalt yapacağız. 2018 yılı asfalt yılı olacak ve asfaltla tanışmayan yer kalmayacak. Su da önemli bir ihtiyaç. Su konusunu da önemsiyoruz. Bununla ilgili ciddi çalışmalarımız olacak. Su fiyatlarında indirim yaptık bu Türkiye genelinde büyük yankı uyandırdı” dedi.

“10 BİN KİŞİ ZİYARETİMİZE GELDİ”

Göreve gelir gelmez vatandaşla kucaklaştığını belirten Kafaoğlu “Vatandaşa kapılarımızı açtık. Vatandaş başkana ulaşıyor. Bu onların en doğal hakkı. Göreve geldiğimizden bu yana makamımıza 10 binin üzerinde vatandaşımız geldi. Bu beni mutlu etti. Halka rağmen siyaset ve belediyecilik olmaz.  Belediye olarak tasarrufa gidiyoruz. 75’i büyükşehir diğer belediyelerden de toplamda 100’ün üstünde aracı azaltacağız. 1 kalemde ciddi  tasarruf olacak” dedi.

“GÜNDEMİMİZDE ARTIK YOL OLAYI OLMAYACAK”

Başkan Kafaoğlu Balıkesir’e ikinci bir Değirmen Boğazı kazandıracaklarını kaydeden Kafaoğlu “Balıkesir merkezinde Değirmen Boğazı alanı var bu yetmiyor. Selimiye Mahallesinde İkizcetepeler Barajı var, buranın sorumluluğu DSİ’de. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüşme sağladık, bu alanı belediye olarak alıp, düzenleyip halkın hizmetine sunacağız. Vatandaşlar ikinci bir Değirmen Boğazına kavuşacak. Burası çok güzel bir mesire alanı olacak. 2018 yılında gündemimizden yol olayını çıkarmak istiyoruz. Dursunbey ve Savaştepe yollarının takipçisiyiz” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.