foto-deniz1

KADIN MUHTARLAR AKADEMİSİ BAŞLADI

Paylaş
 

73 ilden gelen kadın muhtarların katıldığı ve 4 gün boyunca sürecek olan “Kadın Muhtarlar Akademisi” Bandırma Eken Otel’de başladı.

İçişleri Bakanlığı’nın desteği ile Bandırma Muhtarlar Derneği’nin hayata geçirdiği proje kapsamında, ülkenin farklı illerinden gelen kadınlar, siyaset ve yerel yönetimler konusunda düzenlenen seminerlerde eğitim alacak. Son gün düzenlenecek çalıştayın ardından da sonuç raporu yayınlanacak.

Belediye Başkan Vekili Sami Türkmen, Başkan Mirza’nın Umre ziyareti dolayısıyla bulunamadığını aktararak, Bandırma Belediyesi olarak muhtarlarla iş birliği içinde olduklarını ve destek olduklarını belirtti. Türkmen “Bandırma Belediyesi olarak muhtarlarımızla işbirliği içinde çalışıyor ve muhtarlarımızı her alanda destekliyoruz. Kadınların görev almaları ülkemizin gelişimine daha çok katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bandırma’da 3 olan kadın muhtar sayımızın artmasını bekliyoruz” dedi.

Erdek Kaymakamı ve Bandırma Kaymakam Vekili Ekrem Çalık, muhtarların devletin uzaktaki gözü kulağı olduğuna değinerek şunları söyledi; “En yakın çalışma arkadaşlarımız muhtarlarımız. Uzaklardaki gözümüz kulağımız siz muhtarlarsınız. Türk toplumunda da kadının yeri bambaşkadır. Kadın her makam ve mevkie zarafet ve başarı getirir” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından destekte bulunanlara plaketleri Kaymakam Vekili Ekrem Çalık tarafından verildi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.