HAŞERE İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

HAŞERE İLE MÜCADELE ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLİYOR

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi, kentte yaşanan haşere sebebiyle ilaçlama çalışmalarına başlayarak, bu çalışmalara hızla devam ediyor.

Konu ile ilgili olarak Bandırma Belediyesi:

“Kentimizde yaşanan sinek sorunu için Bandırma Belediyesi olarak en hızlı şekilde çözüm üretiyoruz. Bildiğiniz gibi 2014 yerel seçimleriyle birlikte Büyükşehir Yasası ile bazı birimler Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğuna girmişti. İlaçlama birimi de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi görev ve sorumluluğundaydı.

 

31 Mart Yerel seçimleriyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına seçilen Yücel Yılmaz yerinde müdahale edilmesi gerektiği düşüncesi ile geçtiğimiz günlerde İlaçlama görevini Bandırma Belediyesine bırakmıştır. İlaçlamanın Balıkesir Büyükşehir Belediyesine geçmesi nedeniyle ekip ve ekipmanları yitiren Bandırma Belediyesi olası aksaklığı düzeltmek için ivedilikle 4 ekip kurarak haşereyle mücadeleye başladık. Bu ekiplerimiz merkez ve kırsal mahallelerimizde ilaçlama çalışmalarını her gün saat 20.00 ile 00.00 arasında sürdürüyor.

 

Ancak Haşere ile mücadele sadece yaz aylarında ilaçlamak demek değil. Kış aylarında ve bahar aylarında larva döneminde doğru ilaçlamayla mücadele edilmelidir. Kış ve erken bahar döneminde yeterince ve doğru ilaçlama yapılmadığı takdirde sinekle mücadele tüm çabalara rağmen yetersiz kalmaktadır. Bandırma Belediyesi olarak oluşturduğumuz ekiplerle maksimum düzeyde sinekle mücadele ediyoruz. Bu sene biraz sıkıntılı bir süreç geçireceğimizi biliyoruz. Sıkıntıyı minimuma çekmek için maksimum düzeyde çaba sarf ediyoruz. Önümüzdeki yıl kış ve bahar döneminde doğru ve yeterli ilaçlamayla yaz aylarını rahat geçireceğinizin sözünü şimdiden veriyoruz.” dedi.

Bir önceki yazımız olan BİGA ZAHİRECİLER İŞYERİ YAPI KOOPERATİF İNŞAATI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.