HACIYUSUF MAHALLESİ SAKİNLERİ KÜLTÜR TURLARI KAPSAMINDA ÇANAKKALE'Yİ GEZDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

HACIYUSUF MAHALLESİ SAKİNLERİ KÜLTÜR TURLARI KAPSAMINDA ÇANAKKALE’Yİ GEZDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenmeye devam eden Çanakkale kültür turları bu hafta Hacıyusuf Mahallesi sakinleri ile profesyonel tur rehberi eşliğinde gerçekleştirildi.

Ülkemizin tarihi, kültürel ve doğa güzellikleriyle tanımış illerinin kentimizdeki vatandaşlarımız tarafından daha yakından tanınması amacıyla Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın talimatı ile düzenlenmeye başlayan gezilerde, dünya tarihinde kahramanlık destanı olarak yerini alan Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı toprakların daha yakından tanınması amacıyla gerçekleştirilen kültür turumuz bu hafta Hacıyusuf Mahallesi sakinlerinden oluşan 40 kişilik grup ile birlikte gerçekleştirildi.

İlk olarak 57. Alay Şehitliği ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehasıyla tarihin akışının değiştiği yer olan Anzak Koyu, 57. Piyade Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Alçıtepe Köyü Sağlık Müzesi, Yarım adanın en önemli anıtlarından olan Şehitler Abidesi, Seddül Bahir Yahya Çavuş Şehitliği, Zığındere Sargıyeri Şehitliği, Kahraman Seyit Onbaşının savaşın kaderini değiştirdiği Mecidiye Tabyası ve son olarak Aynalı çarşı ziyaret edildi.

Tarihi topraklarımızda yaşanan kahramanlık hikayesinin, 1 profesyonel tur rehberi aracılığı ile tura katılan vatandaşlarımızla paylaşıldığı gezide duygu dolu anlar yaşandı.

Destansı Çanakkale Zaferinin yaşandığı tarihi Gelibolu Yarımadasında, Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür Turları yıl boyunca periyodik olarak devam edecek.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.