GÜLTEKİN MUTLU "SPEKÜLASYON YAPMIYORUZ" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

GÜLTEKİN MUTLU “SPEKÜLASYON YAPMIYORUZ”

Paylaş
 

Güney Marmara Doğal ve Kültürel Çevreyi Koruma Derneği Bandırma Şube Başkanı Gültekin Mutlu, Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın General Balcı Çamlığı ile ilgili “spekülasyon yapıyorlar” şeklindeki açıklamalarına tepki gösterdi.

Bu konuda spekülasyon yapmadıklarının altını çizen Mutlu “Eski dekanlık binasının otel ve kafeteryaya dönüştürülmesine, termik santrallere, ro-ro iskelesine, Manyas Kuş Gölü’nün kaderine terk edilmesine, nasıl karşı çıktıysak yerel yönetimin Çamlık Projesi’ne de öyle karşı çıkıyoruz, çıkmaya da devam edeceğiz. O günlerde kendimizi tatmin etmek için nasıl spekülasyon yapmadıysak bugün de yapmıyoruz” dedi.

-Boşuna hayaller kurmayın

Mutlu “Birileri ileride Çamlığı askeriyeden alıp, içine oteller, rezidanslar, AVM’ler, spor tesisleri, yüzme havuzu olan siteler yapma hayalleri kuruyor olabilir. Boşuna hayaller kurmasınlar. Bandırmalılar bu talana izin vermeyecektir. Çünkü çamlık Bandırma’dır. Kentin kültürel ve doğal varlıklarına sahip çıkmak, onları korumak GÜMÇED’in ana görevidir. Kim, nasıl rahatsız olursa olsun görevimizi de yerine getirme çabası içinde olacağız. Bu kente karşı duyduğumuz sorumluluk bilinci bunu gerektiriyor. Çünkü biz Bandırma’yı seviyoruz ”şeklinde konuştu.

-Yeşil alan miktarı az

Bandırma’daki yeşil alan miktarının kriterlerin çok altında olduğuna dikkat çeken Mutlu “Ülkemizde ormanlarımız yüz ölçümün yüzde 27,6’sını oluşturmaktadır. Ormanlık alan 21,7 milyon hektardır. Balıkesir ilimiz 1.174.412 hektar ile genel ormanlık alan sıralamasında beşincidir. Fakat Bandırma’mız genel ormanlık alan itibariyle 8,371 hektar olup Balıkesir’in ilçeleri arasında sonuncudur. Yerel yönetim ilçedeki yeşil alan miktarını arttırmak için bu alanı kent ormanına dönüştürmelidir” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.