Eski Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’dan Balıkesir Ziyaretleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önceki Dönem Orman ve Su İşler Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Balıkesir’de bir dizi temaslarda bulundu.

Yerel seçimler öncesi Balıkesir’de yaptığı ziyaretlerde  Balıkesir’in genel durumu, Balıkesir’e yapılan yatırımlar ve çalışmalar hakkında istişarelerde bulunan Önceki Dönem Orman ve Su İşler Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU ilk olarak Ak Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir’e ziyarette bulundu. Eroğlu’nun ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Aydemir; Güzel ülkemin her köşesine büyük hizmetlerde bulunan ve önemli projelere imza atan, ömrünü suya adayan Sayın Bakanımız, Değerli Vekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu Balıkesir’de ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. “Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun tecrübesiyle Balıkesir’in 20 ilçesine de önemli işler hayata geçirildi. Anadolu’nun dört bir yanında verdiği büyük hizmeti, teknik donanımı, engin deneyim ve pratik çözümleriyle Balıkesir’imize değeri ölçülemeyecek projeler gerçekleştirdiği ve Balıkesir’in hak ettiği suya, hak ettiği doğaya kavuşması için yaptığı hizmetlerden dolayı hem kendi adıma hem Balıkesirliler adına teşekkür ediyorum.”  ifadelerini kullandı.

Balıkesir’de bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir’i ziyaretinde “ Balıkesir unutulmuş bir il idi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde Balıkesir hatırlandı. Ben o zamanlar DSİ Genel Müdürüydüm. Sonra Çevre ve Orman Bakanı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı yaptım. Bana dediği talimat şudur. “Balıkesir’e ne gerekiyorsa Balıkesir neyin hasretini çekiyorsa ivedilikle yap. Çünkü burada münbit topraklar var. Ne kadar baraj, gölet, tesis ihtiyacı varsa yapalım, bu topraklar Türkiye’yi doyurur” dedi. İlk olarak içme suyu arıtma tesisi açılışı için şehrimize Başbakan iken gelen Cumhurbaşkanımız, tekrar tekrar acilen Balıkesir’e kazandırılması için yapılması gerekenlerin talimatını verdi.  “Sulama, dere ıslahları, barajlar, göletler, ağaçlandırma, gelir getirici türler yapıcaksınız” dedi. Cumhurbaşkanımızın talimatlarını yerine getirdik. Bakanlığım Dönemimde Balıkesir’e 24 baraj, 24 gölet, 58 dere ıslahını hayata geçirdik, 214 milyon fidanı toprakla buluşturduk, 15 bal ormanı ve 15 mesire yeri tesis ettik. Sadece merkezi yönetimin Balıkesir’e yaptığı yatırım 100 milyar TL’yi aştı. Bu birçok şehirden çok daha büyük yatırım demek. Bakanlık dönemlerimde Balıkesir’e gönlümü verdim. Balıkesirliler de beni bağrına bastı. Balıkesir bu hizmetleri daha da almak istiyorsa Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yeniden aday. Yapılan hizmetlerin aksamaması, çöp olmaması, Balıkesir’in geçmiş unutulmuş günlerine dönmemesi için Balıkesir Yücel Yılmaz’ı yeniden bağrına basmalı. Bu zorlu süreçte hem il başkanımıza, hem Belediye Başkanı adaylarımıza, hem teşkilatımıza muvaffakiyetler diliyorum. İnşallah 31 Mart gecesi demokrasi zaferimizi kutlayacağız.” diye konuştu.

 

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Avşa Adası Nerede? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Eski Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’dan Balıkesir Ziyaretleri

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x