Erdek'te Sinema Film Çekimi Yapılıyor | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Erdek’te Sinema Film Çekimi Yapılıyor

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Çağan Irmak’tan izleyicilerine yeni bir film geliyor. Sait Faik Edebiyat Ödüllü yazar Mahir Ünsal Eriş’in aynı adlı hikâyesinden uyarlanan Benim Adım Feridun filminin çekimleri için Çağan Irmak ERDEK’TE kamera arkasına geçti. Babam ve Oğlum, Dedemin İnsanları gibi filmleriyle tanınan ünlü yönetmen Çağan Irmak yeni filmlerinin çekimlerine başladığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Çağan Irmak’yan sevenlerine yepyeni bir film geliyor. Babam ve Oğlum, Dedemin İnsanları gibi filmleriyle tanınan ünlü yönetmen Çağan Irmak yeni filmlerinin çekimlerine başladığını sosyal medya hesabından duyurdu. Irmak, hem yazıp hem de yönettiği ‘Benim Adım Feridun’ filminin setinden bir fotoğraf karesini film ekibiyle birlikte okuma provasının ardından paylaştı. Irmak, “Doğum günüm yeni filmim ‘Benim adım Feridun’ için de doğum günü oldu sayılır. Okuma provamızla ilk adımı attık. Umarız gülümsetir ve mutlu ederiz. Varlığınız, dostluğunuz ve yarenliğiniz için teşekkürler.” notunu düştü.

Çekimlerine Erdek‘te başlanan TAFF yapımcılığındaki filmin kadrosunda halil sezai, Büşra Pekin, Tarık Pabuçcuoğlu, Suzan Aksoy, Güngör Bayrak, Kadriye Kenter, Defne Yalnız ve Özge Borak yer alıyor. aşk acısını unutmaya çalışırken, kendini önce bir düğünde sonra yeni bir aşkın içinde bulan birinin öyküsünü anlatan filmin çekimleri Erdek’te sürüyor.

Hikayeden uyarlama
Yarına Bakış’ın haberine göre, yaklaşık 7 ay önce filmin senaryosunu Instagram hesabından paylaşan Irmak, “Mahir Ünsal Eriş’in aynı adlı 8 sayfalık hikâyesinden. Yeni senaryom biter ve ben anne dizinde uyurum bu akşam. Çekimi Allah bilir ne zaman.” ifadelerini kullanmıştı. Kısa bir süre sonra da paylaşımını silmişti. Demet Akbağ’ın başrolünü oynadığı son Çağan Irmak filmi Nadide Hayat, geçtiğimiz yıl Aralık ayında gösterim girmişti. Filmi 768 bin 254 kişi izlemişti.

Çağan Irmak kimdir?

Türk yönetmen ve senaryo yazarı.

4 Nisan 1970 tarihinde İzmir’de doğdu. Çocukluğu Seferihisar’da geçti. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV ve sinema bölümünden mezun oldu.
Asmalı Konak adlı televizyon dizisiyle ismini bütün Türkiye’ye duyurdu. Sonra hem 1980’li yılların karışık, gergin ve politik halini, hem 2000’li yıllardaki bir sonraki kuşağın yaşadıklarını anlatan Çemberimde Gül Oya dizisini yazdı ve yönetti.

Bana Şans Dile, Mustafa Hakkında Herşey, Babam ve Oğlum, Ulak, Issız Adam, Karanlıktakiler, Prensesin Uykusu, Dedemin İnsanları, Tamam mıyız?, Unutursam Fısılda ve Nadide Hayat adındaki on bir uzun metrajlı sinema filmi ve Çilekli Pasta adlı tv filmi bulunmak üzere, ödüllü kısa filmleri de bulunmaktadır.

cagan-irmak-yeni-filmi-benim-adim-feridun-un-cekimlerine-basladi-6838167

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.