ARICAN'IN 8.KİTABI YAYINLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

ARICAN’IN 8.KİTABI YAYINLANDI

Paylaş
 

Gazeteci-Yazar Engin  Arıcan’ın çizer Ali Osman  Mazak ile hazırladığı ‘ÇİZGİLERLE SARI PAŞA ve BANDIRMA’ isimli, 8 .kitabı,OZAN Yayıncılık’tan yayınlandı ve okurla buluştu.

Arıcan’ın daha önce yayınlanan İŞKUR, ÇARK DÖNDÜKÇE, SU ÇÜRÜDÜ, MYSİA, SARI PAŞA, ÇALOBA BOZKURTLARI kitapları sonrasında  yayınlanan 8.kitabı ile ilgili Arıcan, şöyle dedi:
“Bu kitap çalışmamız, önceli kitaplarımdan farklı anonim bir çalışma oldu. Bandırmalı çizer Ali Osman Mazak’ın çizgileriyle SARI PAŞA, çizgi roman haline getirildi.Aynı zamanda Osmanlı döneminden Cumhuriyet Türkiyesi’ne  Bandırma’dan fotoğraflarla kitabımızı zenginleştirdik. Ben, özellikle çocuklarımızın bu kitabımızı ilgili ve beğeniyle karşılanacağına inanıyorum. Çünkü, kitap okuma alışkanlığımızın gelişmiş olmadığı ülkemizde çizgi romanların yaşamımızdaki yeri biliniyor.”
Gazeteci-Yazar Engin Arıcan,kitap çalışmalarının yoğun bir biçimde devam  ettiğine dikkat çekerek, “Bu kitabımızdan sonra baskıya hazırlanan POYRAZIN ÇOCUKLARI  isimli kitap çalışmamız  var sırada. Bu kitabımızda da ülkemiz ve kentimizde kıyıda köşede katledilmiş, ‘imha’ edilmiş insanlarımızın öyküsü yanı sıra Balıkesir ve Bandırma’da darbe dönemlerinde evlerinden yurtlarından zorla  gözaltına alınmış,işkencelere ve baskılara maruz kalmış insanlarımızın öykülerini ele aldığım kitabımız yayınlanacak.Bir anlamda bir yazar olarak darbelerle ve darbe severlerle hesaplaşacağım.Bu önemli.Hiç bir şey karanlıkta kalmamalı. ve unutulmamalı.Unutulmasına da izin verilmemeli.Örneğin, 12 Eylül askeri faşist darbesi döneminde Balıkesir de, Bandırma’da darbeciler insanlara neler yaptılar, nerelere götürdüler, nerelerde ve nasıl işkence yaptılar,nasıl darbe mahkemelerinde darbe hukukuyla yargılanıp, yıllarca özgürlüklerinden mahrum kılındılar bunların hepsinin gün ışığına taşınması ülkemizde ve bölgemizde deokrasi bilincinin, özgürlük bilincinin gelişmesi açısından çok önemli. Bu ülkenin aydınlarının darbelerle ve darbe severlerle hesaplaşmayı edebi açıdan düşün dünyasına da sanat alanına da, kültür yaşamına da taşıması gerektiğine inanıyorum.”dedi.

Bir önceki yazımız olan BAŞKAN KAMİL SAKA, BALYALILAR DERNEĞİ HAYRI’NA KATILDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.