ERDEK BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI NEYE GÖRE İŞE ALINDI? - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ERDEK BELEDİYESİ ÇALIŞANLARI NEYE GÖRE İŞE ALINDI?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

AK Parti Erdek Belediye Meclis Üyeleri, Başkanvekili Hasan Yapakçı’nın oğulları M.Y ve H.A.Y’nin, Başkan Yardımcısı Canan Kırdar’ın kız kardeşi F.A’nın, Belediye Meclis Üyesi Nimet Kalafat’ın gelini G.K ve kız kardeşi Y.Ç’nin, Fenişleri Müdürü H.K’nin kızı E.K’nin, İmar ve Şehircilik Müdür vekili A.K’nin eşi Ö.K’nin, Zabıta Müdürü O.H.E’nin yeğeni T.G’nin, Destek Hizmetleri Müdürü M.Y.K’nin yeğeni Y.S.K’nın, Çevre Koruma Müdürü Ö.A.A’nın yeğeni F.A’nın, CHP Balıkesir eski Milletvekili Namık Havutça’ın yeğeni M. A. K’nın, başkanlık makam sekreteri N.B’nin eşi Ö.B’nin, başkanlık makam odacısı T.S’nin eşi E.S’nin, başkanlık makam şoförü Ö.S’nin eşi S.Ş’nin, makam şoförü M.B’nin eşi Ö.B’nin, makam odacısı R.T’nin eşi T.T’nin belediye ve belediye şirketlerinde ise alınmasını verdikleri soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdılar.

Konuya ilişkin Belediye Başkanvekili Hüseyin Yapakçı’nın cevaplaması istemiyle Meclis Başkanlığına verilen önergede; “Basına  yansıyan bu liste doğru mudur? Doğruysa bu kişiler hangi usulle, hangi eğitim ve nitelikleri ile işe alınmıştır? Bu şahısların tercih sebebi hangi liyakatleridir? İlçemizde iş bekleyen bir çok kişi varken bu şahısların tercih sebebi nedir? Belediyenin memur ve işçisine bir yıla yakın borcu olmasına rağmen bu şahıslar niçin işe alınmıştır? Her biri hangi tarihte işe alınmıştır? Bu şahıslar ne görev yapmaktadır?” diye soruldu. Önergede, ayrıca bu şahısların Belediyeden alacağı olup olmadığının, diğer işçi alacaklıları ile aynı oranda olup olmadığının, liste halinde verilmesi ve Meclis üyelerinin bu konuda bilgilendirilmesi talep edildi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.