Engelsiz düşler etkinliği | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Engelsiz düşler etkinliği

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Karesi İlçesi Konferans ve toplantı salonu ilginç bir tanıtıma ev sahipliği yaptı. Kentte bulunan engelli çocuklar ile Balıkesir ilinin muhtelif yerlerinde yaşamlarını sürdürmekte olan tekerlikli sandalyeye muhtaç 30 vatandaşa akülü sandalye verildi. Bu arada halen Balıkesir de ki okulların alt sınıflarında ve özel okullarda okumakta olan yaklaşık 150 özel çocuk yapmış oldukları el becerilerini sergileyerek, protokolün büyük takdirini kazandılar.
Aralarında Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreteri Nazım Ergelen, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Bürol Şahin, Altıeylül Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Altıeylül Protokol ve :Muhtarlardan Sorumlu Müdür Elvan Göktepe, Karesi Belediyesi Başkan Yardımcısı Mürsel Sabancı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Şaban Akkol yanında özel çocukların öğretmen ve aileleri katıldı. Açılış konuşmasını Sakatlar Derneği Başkanı Zeki Uslu programı geniş kapsamlı yapmak istediklerini ancak Dursunbey’li şehitin toprağa verilmesi nedeniyle elde olmuyarak bazı değişikliklere gidildiğini belirtti. Başka Uslu Sakatlar Derneği Başkanı olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile diğer Belediye Başkanlarından her türlü desteği aldıklarını belirterek ‘’Bize destekte bulunan her kurum ve kuruluşa teşekkürü bir borç biliriz’’ dedi. Ardından söz alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Osman Yenidoğan son yıllarda özellikle engelli vatandaşlara karşı bir çok iyileştirici önlemlerin devreye girmesiyle özellikle sakat olarak tabir edilen vatandaşlara yönelik yapıldığını belirtti.

30 ENGELLİ VATANDAŞA AKÜLÜ SANDALYE VERİLDİ

Öte yandan Sakatlar Derneği üyesi olan 30 engelli vatandaşa akülü sandalye verilerek sevindirildi daha sonra yüz özel çocuğun öğretim gördükleri özel okullarda haszırlamış oldukları el becerilerinin bulunduğu standları gezen protokol onları kutlayarak öğretmenlerini de tebrik ederek başarılar diledi. Toplantı salonunun girişinde hazırlanan kokteyl ile bir araya gelen özel çocuklar ve aileleri sunulan ikramlardan sonra etkinlik sona erdi. Olcay ÖZAL

 

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.