Ensar Vakfı'nın açılışı gerçekleşti | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Ensar Vakfı’nın açılışı gerçekleşti

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’ya Bilal ERDOĞAN ziyareti
Ensar Vakfı Bandırma Şubesini açtı.Ensar dünya tarihinin en büyük sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştiren sembolün adıdır. Balıkesir’de 3. şubesini Bandırma’da açtı.
Açılışa Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur , Türgev yönetim kurulu üyesi Bilal Erdoğan, Ensar vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Demirhan vakfın genel başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu, Yurt müdürü Elif Güngör, Bandırma müftüsü Süleyman Küçük, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, Ak Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Alp Bostancı,ve ünlü iş adamları açılışa katıldı. Açılışta Ensar vakfı hakkında konuşma gerçekleşti. Konuşmada Ensar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şakir Demirkan şunları söyledi.”Ensar dünya tarihinin en büyük sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirenlerin sembol adıdır. Ensar Vakfı Bandırma şubesi çok iyi niyetlerle ve ehli kişiler tarafından kurulmuştur. Vakfımızdan güç almaya değil vakfımıza güç vermeye gelmiş, kimsesizlerin kimsesi olmak için çalışıyoruz.
Toplumsal karakterimizi oluşturan, yardımlaşma isteğini, ayni ve nakdi bağışları en üst düzeyde planlayarak, lojistik merkezi gibi çalışacağız. Bandırma’da bu hizmeti yapan bütün hayır kurumları ile iş birliği yaparak,  hayır sahiplerinin hayırlarını layık olan kimsesizlere, düşkünlere, garip gurabaya ulaştıracağız.
Bahsettiğimiz hizmetleri çok kısa zamanda gerçekleştirmemizde, bize yardımcı olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Edip Uğur’a, iş adamı Sn. Kemal Gencer’e ve mütevelli heyet başkanımız Sn. İsmail Cenk Dilberoğlu’na teşekkürlerimizi sunarız. Eğitimdeki birikimlerimizi Bandırma için yapabileceklerimizi, öğrencilerimizi desteklemek konusunda farklılık yaratabilmemiz için, hayırseverlerimizin arsa ve okul yapımı konusunda yardım etmelerini bekliyoruz. Bizi destekleyin, bize güvenin, hizmet edene, hizmetkar olmaya hazırız.”
Tekke Camii Kur’an Kursunda bir öğrenci Kur’an-ı Kerim tilaveti verdi. Vakfın Genel Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu konuşmasında Ensar Vakfı için 1979 senesinde açılmasının amacı din ve değerler kapsamında konuşma gerçekleştirdi. Balıkesir’de 3. şubesini Bandırma’da açtığını bildirdi. Diğer şubeler Gönen ve Edremit açıldıkları hakkında küçük bir konuşma gerçekleştirdi. Bandırma’daki Ensar Vakfı Sn. Edip Uğur’un çok büyük katkısı olduğunu belirtti. Vakıf Genel Başkanı konuşmasının ardından Türgev Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’a devretti. Konuşmasında Ensar Vakfı’nın açılışlarına sürekli katılmak için gayrette bulunduğunu belirtti.
Bilal Erdoğan konuşmasında Ensar Vakıflarının devlete kamu hizmetinde de destek verdiği devletin yetişemediği kamu hizmetlerine yardımcı olduğunu belirtti. Son olarakta Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur konuştu. Konuşmasında Ensar Vakfı’nın Bandırma’ya katkılarını dile  getirdi. Açılışa yoğun ilgi vardı. Serhat Barış

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.