EĞİTİM SENDİKALARI TEK SES: ÖĞRETMENE ŞİDDETİ DURDURUN! | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

EĞİTİM SENDİKALARI TEK SES: ÖĞRETMENE ŞİDDETİ DURDURUN!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Eğitim Sendikalarının Bandırma Temsilcilikleri, Cumhuriyet Meydanında yaptıkları ortak basın açıklamasında son dönemde öğretmenlere yönelik baskıcı uygulamaların yanı sıra şiddet olaylarını kınadı.

Basın açıklaması dönüşümlü olarak Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Önder Turhan, Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Çalışkan, Eğitim Sen-Şube Başkanı Mustafa Kocataş ve Eğitim-İş Şube Başkanı Kadir Taylan tarafından okundu.

Yapılan basın açıklamasında  “Son yıllarda üzülerek şahit oluyoruz ki, öğretmene şiddet vakaları artık sıradanlaşmış üçüncü sayfa haberleri arasına girmiş durumdadır. Neredeyse gün geçmiyor ki, öğrenci ya da veli tarafından sözlü ya da fiziki şiddete maruz kalan bir öğretmen haberiyle karşılaşmayalım. Eğitimcileri hedef alan ve hazin sonuçlara yol açan şiddet sarmalı her bakımdan üzücü olduğu kadar, düşündürücüdür. Bu acı haberlerin sonuncusu da birkaç gün önce İzmir Ödemiş’ten geldi. Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, iki öğrencisi tarafından tüfekle vurularak öldürüldü. Şehit olan Öğretmenimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, tüm eğitim camiasına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Yetki sahibi olanların, sadece kınamakla yetinmesini bir zafiyet olarak gördüğümüzü ve kendilerinden daha somut adımlar atmalarını da beklediğimizin bilinmesini istiyoruz. Terör saldırıları sonucu şehit edilen Aybüke ve Necmettin öğretmenin acı, hüzünlü hatıraları hâlâ yüreğimizi dağlarken, kaygı verici boyutlara varan eğitimciye şiddet üzüntümüzü katmerleştiriyor. Okullarımız, çocuklarımızın ve onların emanet edildiği öğretmenlerimizin kendilerini en güvende hissetmesi gereken yerlerdir. Okullarda güvenliği sağlayamamak demek, geleceğe sahip çıkamamak demektir. Milli Eğitim Bakanlığının, öğretmenlere yönelik şikayet etme hatları, performans ölçme uygulamaları, mesleki ve ekonomik haklarından yoksun bırakması itibarsızlaştırma politikasının somut gerçekleridir. Eğitim çalışanlarının çalışma huzurunun bozulmasına, mağduriyetine neden oluşturan ve bir baskı aracı olan Alo 147 hattı suistimal edilen bir uygulamadır ve bir an önce kapatılmalıdır” denildi.

Basın açıklamasına İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İhsan Parlak, Mutlu Aslan, Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Meclis Üyesi Dr. Selim Panç, ADD Şube Başkanı Uğur Kayaalp, CHP Bandırma İlçe Yönetimi ve CHP Gençlik Kolları da destek verdi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.