EĞİTİM SEN BANDIRMA'DAN BASIN AÇIKLAMASI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

EĞİTİM SEN BANDIRMA’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

ÖĞRETMENLERİN SAĞLIĞI ÖNCELİĞİMİZDİR!

Milli Eğitim Bakanlığı Ögretmen Yetiştirme   ve Geliştirme Genel  Müdürlüğü 2019-2020 Eğitim öğretim yılsonu  mesleki çalışmalarının okullarda yapılacağını açıklamıştır.. Oysa Orta Öğretim Genel  Müdürlüğü  mesleki çalışmaların uzaktan eğitim seklinde , online yapılabileceğini daha önce açıklamıştı.

Mart ayından beri devam eden uzaktan eğitimin 19 Haziran tarihinde sona ermesinden sonra öğretmenlerin yılsonu  seminerlerini okulda , yüzyüze yapmalarına karar verilmiş olmasını anlayabilmek mümkün değildir.

Koronavirüsle ilgili tehlikenin devam ettiği bir süreçte onlarca öğretmeni n. bazı okullarda yüzlerce öğretmenin biraraya    geleceği ortamlarda fiziki  mesafenin korunamayacağı, virüs taşıma ihtimali olan kişilerin bulaşma riski yaratacağı biliminsanları tarafından ifade edilirken ,seminerlerin öğretmenler odasında yada eğitim kurumlarında yapılması kararı öğretmen ve diğer yardımcı personelin ve dolayısıyla ailelerinin yaşam haklarını tehlikeye atmak .önemsememektir.

Oysa  sözkonusu  seminer yada çalışmalar uzaktan eğitim şeklinde  gönül rahatlığıyla yapılabilir, okullarda yapılması şart değildir. Bir kısmının Eylül ayındaki seminer dönemine bırakılması da uygun olacaktır.

İlgili genel müdürlüklerin bile hemfikir olmadığı bir konuda bakanlığın nihai bir değerlendirme yaparak konuyu gözden geçirmesini ve eğitim emekçilerinin beklentilerini karşılamasını talep etmekteyiz.

Aksi durumda öğretmen ve aileleri  yaşayacakları kaygı ve endişelerden dolayı istenen hedeflere ulaşılamayacak ,  verimlilik düşecektir. Ortaya çıkabilecek  olumsuzluklardan    doğacak sorumluluk bakanlığa ait olacaktır. Kaldıki bu talep sadece EĞİTİM SEN in talebi değil ,    diğer sendikaların düşüncesi de aynı yöndedir. Bu talebin kabul edilmesi öğretmenlerin     kaygıya kapılmaksızın                             görevlerini güven içinde yapmasına ve bu çalışmalardan umulan amaçların gerçekleşmesine de katkı yapacaktır.

İlgili makamların gereğini yapması dileğiyle BANDIRMA EĞİTİM SEN ailesi olarak başta  eğitim camiası olmak üzere  öğrencilerimize .velilerimize ve tüm halkımıza sağlıklı günler ,iyi tatiller dileriz….

                                                                                                                        Erdal DOĞRU  

                                                                                                       Eğitim Sen Bandırma Baştemsilcisi           

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.