"EDEBİYATIMIZIN VİCDANI MEHMET AKİF ERSOY" KONULU PANEL DÜZENLENDİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

“EDEBİYATIMIZIN VİCDANI MEHMET AKİF ERSOY” KONULU PANEL DÜZENLENDİ

Paylaş
 

Üniversitemiz Türkoloji Topluluğu tarafından “Edebiyatımızın Vicdanı Mehmet Akif Ersoy” konulu panel ve fotoğraf sergisi düzenlendi. Düzenlenen panele, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Zekai Mete, Rektör Danışmanımız Doç. Dr. İsmail Şahin, Genel Sekreterimiz Cihangir Boz, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Adnan Uzun katıldı.

Gerçekleşen panelin moderatörlüğünü İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Bahtiyar Aslan yaparken, panelistleri ise, İbn Haldun Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Vahdettin Işık, araştırmacı-yazar İbrahim Öztürkçü ile Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi M. Rüyan Soydan oldu.

Gerçekleşen panelde İbn Haldun Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Vahdettin Işık, Mehmet Akif Ersoy’un yaşadığı dönemde dünyada ve Osmanlı İmparatorluğu’nda görülen siyasal ve toplumsal gelişmelerden söz ederek vefatına kadar olan hayatından bahsetti. Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi M. Rüyan Soydan, Mehmet Akif Ersoy’un bir araya getirdiği basılmış eserleriyle ve şahsi eşyalarıyla sanatçının yaşantısına ve zihin dünyasına ışık tuttu. Araştırmacı-yazar İbrahim Öztürkçü ise sanatçının Türk edebiyatına ve fikir dünyamıza etkilerini örneklerle anlattı.

Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen panel, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in konuşmacılara plaket takdimi gerçekleştirmesiyle son buldu.

Panel sonrasında, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Zekai Mete, Rektör Danışmanımız Doç. Dr. İsmail Şahin, Genel Sekreterimiz Cihangir Boz, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcımız Dr. Öğr. Üyesi Adnan Uzun, panelin katılımcılarıyla birlikte konulu fotoğraf sergisi açılışını gerçekleştirdiler.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.