foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

DENİZ TAKSİ HİZMETE BAŞLADI

13371_deniz-taksi-hizmete-basladi
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde kurulan Balıkesir Deniz Otobüsleri İşletmesi (BADO) tarafından alınan Deniz Taksi, Ayvalık-Edremit ilçeleri arasında seferlere başladı.

Erdek ilçesinin ardından, Balıkesir Deniz Otobüsleri İşletmesi (BADO) tarafından alınan Deniz Taksi, Ayvalık-Edremit ilçeleri arasında seferlere başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projeleri arasındaki, Ayvalık ilçesi ile Alibey (Cunda) Adası’nı birbirine bağlayan Cunda Köprüsü’nün yüzde 99’luk kısmının tamamlanmasıyla birlikte, hayata geçirilen deniz taksi hizmeti, ilk seferini sabah saat 10.30’da gerçekleştirdi. Cunda İskelesi’nde bekleyen 30 kişilik deniz taksi, 1 kaptan ve 2 mürettebatıyla ilk yolcularını karşıladı. İlk müşterilere lokma tatlısı ikram edilirken, deniz taksinin kaptanı Nurettin Kaptan, seferlerle ilgili bilgi verdi. Kaptan, “İlk seferimizi gerçekleştiriyoruz. İlk hareket yerimiz Cunda. Bu iskeleden çıkıp öncelikle yeni yapılan Cunda Köprüsü’nden geçeceğiz. Sonrasında yaklaşık 1 saat içinde Altınoluk iskelesine varacağız. İlk hafta bilet fiyatımız kişi başı 5 lira olacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Deniz taksinin ilk yolcuları da, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, TV100 mikrofonlarına açıklamalarda bulundu. Yolcular, “Yıllardır beklenen bu hizmet en sonunda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyemize ve emeği olanlara teşekkür ediyoruz. Karayolu trafiğine takılmadan daha kısa sürede Ayvalık’tan Edremit’e gitmek mümkün oluyor. Bu çok güzel” diye konuştu.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Balıkesir Deniz Otobüsleri İşletmesi tarafından işletilen deniz taksi, ilk etapta günde iki karşılıklı sefer gerçekleştirecek. Deniz taksi seferleri; 10.30 Ayvalık’tan Altınoluk’a hareket, 13.00 Altınoluk’tan Ayvalık’a hareket, 23.00’te Altınoluk’tan Ayvalık’a hareket ve 00.00’da Ayvalık’tan Altınoluk’a hareket.

  Kaynak: TV100

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.