ÇOCUKLAR CUMHURİYETİN AYDINLIK YÜZÜDÜR | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ÇOCUKLAR CUMHURİYETİN AYDINLIK YÜZÜDÜR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bengi Projesi kapsamındaki etkinliklere katılmak için Esnaf Sanatkârları Ortaokuluna giden Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza öğrencilerle ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Belediye Başkanı Dursun Mirza Atatürk’ün “Bir millet irfan ordusuna sahip olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak irfan ordusuna bağlıdır” sözünü hatırlatarak başladığı konuşmasında, eğitimin bir ulusun en önemli silahı olduğunu vurguladı.

Başkan Mirza; “Eğitim konusunda, çocuklarımız konusunda biz de çok hassas davranıyoruz. Çocuklarımıza ve kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Çocuklarımızın daha iyi koşullar altında okumalarını ve daha fazla bilgiyle yüklenmelerini istiyoruz. Çünkü bir milletin eğitim seviyesi geriledikçe cehalet virüs gibi yayılır. Biz de çocuklarımızı her fırsatta destekliyoruz” dedi.

Çocukların daha iyi bir ortamda eğitim alabilmeleri için imkanlar ölçüsünde okullara destek verdiğini belirten Başkan Mirza; “Okullarımız Milli Eğitime bağlıdır. Ancak okullarımızın bahçe düzenleme, araç gereç ihtiyaçlarına kayıtsız kalamıyoruz. Bu okulumuzun da bahçe düzenlemesini yaptık. Çocuklar ve öğretmenler teşekkür ediyor bize. İyi yetişmiş donanımlı gençler en büyük teşekkürdür. Bu çocuklarımız hem Bandırmamıza hem de Ülkemize hizmet edecekleridir” dedi.

Çocukların gelişiminde oyunun, sporun, müziğin; sosyal ve sanatsal faaliyetlerin önemli bir yer tuttuğunu, Bandırma Belediyesinin de bu tür faaliyetleri desteklediğini belirten Başkan Mirza; “Biz de 1000’in üzerinde çocuğumuza çeşitli dallarda kurs veriyoruz. Ayrıca Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu Projemizi ihale aşamasına getiriyoruz. Çocuklarımız daha aktif olsun istiyor ve bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımız Cumhuriyetin birer aydınlık yüzüdür. Biz de çocuklarımızı her fırsatta desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.