CHP'Lİ AKIN 3 BAKAN'A İKTİDARIN YÖRSAN SÖZÜNÜ HATIRLATTI | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

CHP’Lİ AKIN 3 BAKAN’A İKTİDARIN YÖRSAN SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın İktidarın 3 Bakanına Yörsan sözünü hatırlattı. Ahmet Akın, “iktidar söz vermişti, demişti ki: “Yörsanda kimse mağdur olmayacak.” Fakat şu anda iktidardan kimse yok” dedi.

CHP’li Ahmet Akın, 2020 yılının bütçesinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, Adalet Bakanı Abdühamit Gül ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a yaşanan Yörsan krizini anlatarak, iktidarın verdiği sözleri bir an önce yerine getirmesi gerektiğini söyledi. Ahmet Akın Genel Kurul’da söz alarak 3 Bakan’a şunları söyledi:

“3 Bakan burada ve şu anda Balıkesir Susurluk’ta Yörsanda büyük bir kriz var.  Hazır 3 Bakanı burada bulmuşken onlara sormak istiyorum: Balıkesir Yörsan işletmesindeki işçilerimiz ve çiftçilerimiz için bıçak kemiğe dayanmış durumda. Konkordato süresi dolmak üzere olan Yörsanın iflasının açıklanacağı dedikoduları var ve hem çalışanlar hem de süt üreticileri tedirgin durumdalar. Milyonlarca lira alacağı olan çiftçilerimiz var. 300-350 işçimiz fabrikanın önünde polislerle bir tedirginlik hâlinde.  Şimdi, daha önce bu kriz olduğu zaman iktidar söz vermişti, demişti ki: ‘Yörsanda kimse mağdur olmayacak.’ Fakat şu anda iktidardan kimse yok. İktidar suspus olmuş durumda. Oradaki arkadaşlarımız, oradaki işçi kardeşlerimiz çok tedirgin. Çiftçiler zaten para kazanamıyor.”

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.