CHP’Lİ AHMET AKIN SÜT ÜRETİCİSİNİN SESİ OLDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, destek isteyen süt üreticisinin İktidardan alacağı olduğunu söyledi. “Sütten ekmeğini kazanan üreticimiz felaket durumda” diyen Ahmet Akın, iflas noktasındaki süt üreticisinin desteklemelerinin 25 kuruştan 10 kuruşa düşürülmesine tepki gösterdi.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, üreticinin bir kilo süt ile bir buçuk kilo yem almak isteğini sık her yerde dile getirdiğini, aksi durumda süt üreticilerinin artık üretemez duruma geleceklerini belirterek, “Biz sanki böyle dememişiz gibi İktidar süt üreticisinin desteğini 25 kuruştan 10 kuruşa düşürüyor. İnsaf!” dedi.

Akın, yerel seçim öncesi İktidarın verdiği sözlerin birer birer yalana dönüştüğünü ifade ederek şöyle konuştu:

“Yerel seçim öncesinde çiğ süt destekleme primi 10 kuruştan litre başına 25 kuruşa çıkaran İktidar, desteklemeleri ödemediği gibi geriye dönük olarak verdiği 15 kuruş desteği de geri aldı. Süt üreticimiz, Mayıs- Haziran ayından itibaren 25 kuruş destekleme alacağını hesaplayarak yaptığı planlamaları İktidarın sözünden caymasıyla hayal oldu. Süt üreticimiz bir kez daha iktidar tarafından oyuna getirilip hüsrana uğratıldı. Seçim öncesi desteklemeyi 25 kuruşa çıkardılar, bu desteklemeyi vermediler, vermedikleri gibi de geriye dönük olarak artışı düşürdüler. İktidarın süt üreticisine çektirdiği eziyeti kimse kimseye yapmaz.

“İKTİDAR, YALANLARIYLA VATANDAŞIN SABRINI TAŞIRDI”

Seçim öncesi ‘müjde’ olarak duyurdular. Ama hep dediğim gibi bu iktidarın müjdelerinin altından bir felaket, bir hüsran çıkıyor. Yine öyle oldu. İktidar, yalanlarıyla vatandaşın sabrını taşırdı.

Tarım ve Orman Bakanlığı bütçede para olmadığını gerekçe gösteriyor. Süt üreticisine vermedikleri desteklemeyle bütçedeki gedik kapanacaksa bu fedakarlığı yandaş şirketlere yapılan ayrıcalıklarda da görmek isteriz. Bir gecede vergi borçları silinen yandaşları kurtarma gayretini gösteren İktidar, üreticilerimizin çektiği cefayı görmezden gelemez. Süt üreticimizin İktidardan alacağı var. 2018 yılı desteklemeleri ile neredeyse aynı olan 2019 yılı desteklemeleri enflasyon kaynaklı değer kaybını bile karşılamazken süt prim desteklemelerini Mayıs ve Haziran ayları için 25 kuruş yerine 10 kuruşa düşürülmesi ni kabul etmek mümkün değil. Batık enerji ve inşaat yandaş şirketleri kurtaran üreticimizi üvey evlat gibi görüyor. Yandaşa para bulan İktidar, üreticiyi görmezden geliyor. Herkesin borçları ertelenirken üreticinin borçları ertelenmiyor. Bu durum, zaten sıkıntı çeken süt üreticisini, daha da zor duruma sokacak.”

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gestaş Avşa Adası Erdek Feribot Seferleri 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

CHP’Lİ AHMET AKIN SÜT ÜRETİCİSİNİN SESİ OLDU

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x