CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: EMEKLİLERE ENFLASYON ORANINDA ZAM YETMEZ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: EMEKLİLERE ENFLASYON ORANINDA ZAM YETMEZ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, emekli ikramiyelerinin enflasyon oranında zamlanması yerine en az bin 500 lira olması gerektiğini söyledi. Ahmet Akın, “Emeklilere ikramiye üç yılı aşkın bir süredir zamlanmadı. Şimdi enflasyon oranında zamlanması yeterli değil. Emekli ikramiyeleri en az bin 500 lira olmalı” dedi.

Emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında verilen biner lira, enflasyonun etkisiyle eridi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, emekli, dul ve yetimlere verilen ikramiyelerin en bin 500 liraya yükseltilmesini istedi. Memur ve işçi emeklilerinin, yoksulluk, hatta açlık sınırının altında maaş aldığını belirten Ahmet Akın, yıllarca çalışarak ülkesine hizmet veren emeklilerin hak ettiklerini alamadığını söyledi. Pandemi ile evlerine kapanmak zorunda kalan emeklilerin kışlık yakacak giderlerinin düzenli olarak her ay arttığını ama maaşlarının buna karşılık artmadığına dikkat çeken Ahmet Akın, şunları söyledi:

“Emeklilerimize, dul ve yetim maaşlarına önümüzdeki Ramazan ve Kurban bayramlarında verilecek ikramiyeler, en az bin 500’şer lira olmalıdır. Bayram öncesinde bu artış hem emeklinin hem de esnafın yüzünü güldürecektir.”

EMEKLİLERİMEZ YAKACAK YARDIMI TEKLİFİMİZ İKTİDAR OYLARIYLA REDDEDİLDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, İhtiyaç sahipleri ile emeklilere 6 ay boyunca aylık 155 lira yakacak yardımı yapılması için verdikleri kanun teklifinin TBMM Genel Kurul iktidar ve ortaklarının oylarıyla reddedildiğini hatırlattı. CHP’li Akın, şunları dile getirdi:

“Her şey ateş pahasına gelmiş durumda ve zaten bir pandemi sürecindeyiz, bu süreç de devam ediyor. Allah aşkına, elinizi vicdanınıza koyun düşünün, odunuydu kömürüydü, doğalgaz faturası elektrik faturasıydı bunları ödedikten sonra ne emeklinin ne ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, ne de asgari ücretlinin elinde avucunda bir şey kalıyor. Emeklilere ikramiye üç yılı aşkın bir süredir zamlanmadı. Şimdi enflasyon oranında zamlanması yeterli değil. Emekli ikramiyeleri en az bin 500 lira olmalı.”

Bir önceki yazımız olan ZABITA MEMURU SERKAN ÖZGÜRBÜZ KORONAVİRÜSTEN VEFAT ETTİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.