CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: 30 AĞUSTOS’U KUTLAMAK YASAKLANAMAZ! - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN: 30 AĞUSTOS’U KUTLAMAK YASAKLANAMAZ!

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere yolladığı “30 Ağustos genelgesi”ne tepki gösterdi. Ahmet Akın,  “30 Ağustos’u kutlamak yasaklanamaz! Emperyalizme diz çöktüren bir Milletin evlatlarına 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusunu yaşatmamaya çalışmak mümkün müdür? Asla!” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Akın, salgının bahane edilerek 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının yasaklanmasını isteyen anlayışı uzun zamandır tanıdıklarını belirterek, şunları söyledi:

“29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs kutlamalarını yasaklamaya gayret eden zihniyet Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadele tarihinin en önemli zaferi olan 30 Ağustos’u da salgını bahane ederek yasaklamak istemektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı mücadelesi veren, emperyalizme diz çöktüren Türk Milleti’nin evlatları olarak bu coşkunun kutlanmasına izin vermemek mümkün müdür? Asla! ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış’ diyen bir Millet’in Ordusu 30 Ağustos’ta zafer yazarken, o milletin evlatları da aynı inanış ve yürekle 30 Ağustos’un coşkusunu yürekten kutlayacaktır. Kutlamalara hiçbir yasak engel olamaz. Bu yıl da her zaman olduğu gibi 30 Ağustos zaferini coşkuyla kutlayacağız. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetlerine sahip çıkacağız!”

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.