CHP BELEDİYELERİN’DE İŞÇİLER EN AZ NET 3.100 TL ÜCRET ALIYOR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

CHP BELEDİYELERİN’DE İŞÇİLER EN AZ NET 3.100 TL ÜCRET ALIYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Türkiye’de çalışanların yarıya yakınının asgari ücretle geçindiğine dikkat çekerek, “Pazar filesine, market sepetine, elektriğe, doğalgaza gelen zamların altında ezilen asgari ücretlimizin yaşam hakkı olan asgari ücret görüşmeleri, aylık en az net 3 bin 100 liradan başlamalı” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarını sürdürürken, asgari ücretin en az 3 bin 100 lira olması gerektiğini söyledi. Açıklanan yıllık enflasyonun 2020 yılının zirvesine çıktığına dikkat çeken Başkan Sarı, çalışanların enflasyon altında ezildiğini kaydetti. Başkan Sarı, gelir dağılımındaki eşitsizliğin yoksulluğu her geçen gün artırdığını söyledi.

ÜLKEMİZDE ÇALIŞANLARIN %43’Ü ASGARİ ÜCRET İLE ÇALIŞIYOR

Pandemi döneminde vatandaşa destek olara verilemeyen paranın otoyol, köprü ve tüneller için işletmelere ödediğine işaret eden Başkan Sarı, “Geçmediğimiz otoyol, köprü ve tüneller için 2014 yılından bu yana Hazine’nin sadece döviz kuru artışı nedeniyle işletmeci firmalara 143 milyar lira ödediği belirlendi. Ülkemizde çalışanların yüzde 43’ü asgari ücret ile geçiniyor. Ülkemiz için asgari ücret bir taban değil, temel geçim kaynağı haline gelmiştir. Pazar filesine, market sepetine, elektriğe, doğalgaza gelen zamların altında ezilen asgari ücretlimizin yaşam hakkı olan asgari ücret en az net 3 bin 100 lira olmalıdır. Otoyol, köprü ve tüneller için ödenen para ile asgari ücretin 3 bin 500 liraya yükseltilmesi mümkün” dedi.

CHP BELEDİYELERİN’DE İŞÇİLER EN AZ NET 3.100 TL ÜCRET ALIYOR

Balıkesir’de Belediye Başkanlarımız her zaman emeğin ve emekçinin hakkından yana olmuştur. Geçtiğimiz günlerde belediyelerimizde çalışan işçi kardeşleriz tamamlanan toplu sözleşmeler sonucunda en az net 3.100 TL’den başlayan 4.500 TL’yi bulan rakamlarda ücret alıyorlar, kadrolu işçilerimiz ise 5.000 Tl üzerinde maaş alıyor. CHP’li Belediye Başkanlarımız işçiden ve emekçiden yana olarak, işçilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanan sözleşmelere imza atmışlardır. Ayrıca bu ücretlere ilaveten sosyal haklar ile de desteklenmektedir. Bizler belediyelerimizde Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önermiş olduğu ücret politikasını en üst düzeyde uyguluyoruz.

                                                                                                                                                     Serkan SARI

                                                                                                                                             CHP BALIKESİR İL BAŞKANI

Bir önceki yazımız olan KARESİ’DEN SOKAK HAYVANLARINA ŞEFKAT ELİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.