BÜYÜKŞEHİR İLAÇLAMA İÇİN ERDEK'E ARAÇ VERDİ HÜSEYİN SARI ALMADI - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1
kutlu creative

BÜYÜKŞEHİR İLAÇLAMA İÇİN ERDEK’E ARAÇ VERDİ HÜSEYİN SARI ALMADI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir belediyesi yetkisi ve sorumluluğunda olan ancak kontrolü sağlıklı yapılamayan ilaçlama hizmeti ilçe belediyelerine bırakılmıştı. Büyükşehir belediyesi almış olduğu kararla, ilçe belediyelerini zora sokmamak adına ilaçlama hizmetinde kullanılacak araç ve gereç bugün ilçe belediye başkanlıklarına teslim edildi. Ancak Erdek ve Burhaniye Belediyeleri araçları teslim almadı.

İlaçlama hizmetinde kullanılacak kasalı kamyonet, ilaç atım pompaları ve kullanılacak ilaçların teslim edilmesi sonrası, ilçe belediyeleri ilaçlama hizmetine başlayacak.

ERDEK VE BURHANİYE KABUL ETMEDİ

Bugün Balıkesir’e bağlı tüm ilçelere teslim edilmek üzere hazırlanan araçlar, Erdek belediyesi ve Burhaniye Belediyesi tarafından kabul edilmedi.

Her türlü donanımla teslim edilen araçları kabul etmeyen iki belediyenin böylesi bir hizmeti geri çevirmesi de şaşkınlıkla karşılandı.

Erdek ve Burhaniye belediyesi dışında vatandaşlarına hizmet etmek amacıyla araçları teslim alan belediyeler art niyetsiz hizmete devam derken, iki belediyenin siyasi bir karar ile karşı çıkması ve araçları kabul etmemesi gelen ve gelecek hizmetleri engellenmek olarak nitelendirildi.

MIRIZ: “SARI NE YAPMAK İSTİYOR ACABA “

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Yaşar Ceyhun Mırız, bugün yaşananlara tepkisini ağır sözlerle dile getirdi.
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Mırız, “Büyükşehir olarak hizmet etmek istedikçe hep bir engelleme, vurdumduymazlık ve benim işim değil siz yapacaksınız tavırları ile karşılaşıyoruz. Erdek hizmete aç ve bir o kadar da belediye olarak hizmet etmemeye endeksli bir yönetim sergileniyor. Büyükşehir kontrolü ilçe belediyelerinde olması için araç gereç ve ekipmanı bugün teslim etmek istedi, fakat her ne akla hikmetse, her zaman ki tavırları ile bu araçları kabul etmediler. Arabayı ver, üzerine makinası koy, kullanılacak ilaçları da ver geriye ne kaldı? Erdeklilere senin hizmetin kaldı. Bunu da yap yahu..
Hizmetin küçük şehri büyükşehir olmaz, Başkanımız Yücel Yılmaz ikili iyi ilişkilerle Balıkesiri yaşanır bir kent yapmak için iyi niyet toplantıları yaptı. Bu toplantılara da görevden alınmış olmasına rağmen Sarı’yı davet etti ve birlikte kararlar aldılar. Sen bu iyi niyeti koltuğa oturur oturmaz elinin tersiyle itersen, Erdek’e biz nasıl hizmet edeceğiz. Sadece kendi doğruları ile yaşayan bir kişi ve bu yüzden de yıllardır hizmet ve destek alamayan bir ilçe olduk. İnatlaşmakla bir yere varamayız. İnsanlarımız hizmet bekliyor. Diğer 16 belediyeden ne farkınız var da verilen bu araç ve ekipmanları kabul etmiyorsunuz?
İnsan yaşadığı bölge için vereceği hizmet için mücadele eder ama bizim belediye yönetimi maalesef Erdek her geçen gün kötüye gitsin diye uğraşıyor.
13 saat kesintisiz yağmur yağmışken ve yağmaya devam ederken yolları yıkamayı hizmet olarak görmek değildir belediyecilik. İlaçlama dönemi kaçtığında ilçemiz sinek ve böcek istilasına uğradığında bunu siyasi malzeme yapmakta değildir belediyecilik. Ne yapmak istiyor acaba?
Ben ve diğer arkadaşlarım bugün yaşanan traji komik olaya şaştık doğrusu. Umarım Erdek için hizmet etmeyi birgün düşünür ve sadece kendi doğrusunun doğru olmadığını anlar ama zor” dedi.

Haber Erdek

Bir önceki yazımız olan Fidancılık Sektörü Araştırma Raporu Açıklandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.