foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

BOR İŞÇİLERİNDEN 6 BİN İMZA

BOR
Paylaş
 

Petrol-İş üyesi Eti Maden işçileri, işyerlerinin KHK ile Varlık Fonu’na devredilmesine karşı topladıkları 6 bin imzayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yolladı.

Geçtiğimiz günlerde Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda eylem düzenleyerek imza kampanyası başlatan Eti Maden işçileri, toplanan 6 bin imzayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdi.

Petrol-İş Bandırma Şubesi Başkanı İsmail Kayan konuyla ilgili yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bor madenlerinin önemini bildiğini düşündüklerini belirterek “Dolayısıyla Eti Maden’in Varlık Fonu’ndan çıkarılması, 2840 sayılı yasa ile işletilmesi için cumhurbaşkanından ricamız var” dedi. Bandırma halkına işçilerle verdiği dayanışma sebebiyle teşekkür ettiğini kaydeden Kayan Varlık Fonu’na alınan kurumların ülke genelinde ilk 10’a girdiğine dikkat çekti ve 200 Milyar TL’nin bu kurumlardan Hazine’ye aktarıldığını söyledi. Kayan, daha sonra şöyle konuştu:

“Bu kurumların aktardığı temettü ile yol da yapılabilir, köprü de yapılabilir, Kanal İstanbul’da yapılabilir. Ancak bu kurumlardan Varlık Fonu’na gelen para belli, nereye gidecek belli değil. Denetlemesi yok. Sayıştay yok. Cumhurbaşkanından talebimiz bir denetleme mekanizmasının kurulması ve borların 2840 sayılı yasa ile korunan çerçevede devam etmesini talep ediyoruz. Biz işimiz seviyoruz. Vatana faydalı olmak için mücadelemize devam diyoruz.”

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.