BELEDİYEDEN YENİ BİR KİTAP DAHA | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BELEDİYEDEN YENİ BİR KİTAP DAHA

Paylaş
 
google haberlerde takip et

“BİR KÖYÜN HİKAYESİ-DUTLİMAN”

Bandırma Belediyesi Kültür Yayınları kapsamında, Ersoy AYDOĞAN’ın hazırladığı “BİR KÖYÜN HİKAYESİ-DUTLİMAN” adlı kitap bastırıldı.

Kitabın yazarı Ersoy AYDOĞAN, Belediye Başkanı Dursun MİRZA’yı ziyaret ederek bu konudaki destekleri için teşekkür etti.

Çocukluğundan beri kendi köyü olan Dutliman’ın tarihçesini hep merak ettiğini belirten Ersoy AYDOĞAN, köyün yaşlılarının anlattıkları ve yaptığı araştırmalardan edindiği bilgileri toplayarak bu kitabın ortaya çıktığını söyledi. Ersoy AYDOĞAN, uzun yıllar süren bu çalışmasının bir kitap halinde bastırılmasını sağlayan Belediye Başkanı Dursun MİRZA’ya teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Belediye Başkanı Dursun MİRZA da, kentimizin kültür yaşamına katkı sağlayacak her türlü çalışmaya bundan sonra da destek olmaya devam edeceklerini belirterek: “Bugün artık kentimizin bir mahallesi olan Dutliman’la ilgili bu güzel çalışması için Ersoy AYDOĞAN’ı kutluyor, kitabının hayırlı olması dileğiyle bundan sonraki yaşamında da başarılar diliyorum” dedi.

208 sayfadan oluşan kitapta, Osmanlı döneminde bir rum köyü olan Dutliman’a mübadele sonrası gelen Türklerin sancılı yolculukları, yeni yerlerine uyum süreci, kültürel değerleri ve Dutliman’ın günümüze ulaşan öyküsü yer alıyor.

Kitap, Bandırma Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nden alınabilecek.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.