BANVİT BK’NIN DEVLERİ OKUL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1
kutlu creative

BANVİT BK’NIN DEVLERİ OKUL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’da basketbolun gelişmesi ile yayılması adına çeyrek asırdır faaliyetlerini sürdüren Banvit Basketbol Kulübü, bu kapsamda Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlemiş olduğu okul ziyaretlerine Bandırma Enerjisa Fen Lisesi ile devam etti.

 Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde play-off iddiasını sürdüren Banvit Basketbol Kulübü, sosyal sorumluluk kapsamında okul ziyaretlerine devam ediyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önderliğinde Bandırma’da yer alan 52 Devlet Okulu’nda Banvit Basketbol Kulübü’nün katılımı ile düzenlenen seminerlerin ikincisi, Banvit BK Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, Takım Menajeri Varol Yakacılar ile oyunculardan Jordan Morgan, Tolga Geçim ve İsmail Cem Ulusoy’un katılımı ile Bandırma Enerjisa Fen Lisesi konferans salonunda gerçekleşti.

Söyleşinin ilk bölümünde söz alan Banvit BK Genel Menajeri Turgay Zeytingöz : ‘‘Karşımızda bu kadar güzel bir genç öğrenci topluluğu gördüğümüz için çok mutluyuz. Banvit Basketbol Kulübü olarak, Kulübümüzün çeyrek asırlık tarihindeki asıl amacı Türk Gencine ve Bandırma Gencine sporu, basketbolu sevdirmekti. Bandırma ve çevresinde sporu yaygınlaştırmayı ve sporcu bir nesil yetiştirmeyi asli görev edinmiş bir Kulübüz. Bundan dolayı da Bandırma ve çevresinde okulları ziyaret ederek oradaki öğrenci kardeşlerimizle ve değerli öğretmenlerimizle bir arada olmaya özen gösteriyoruz.’’ dedi.

Söyleşinin ikinci bölümünde sporcular hayattaki hedefleri ve basketbol ile ilgili düşüncelerini paylaşırken, daha sonra konferansa katılan öğrenciler sırasıyla şiir, şarkı ve resim alanlarındaki yeteneklerini gösterdi.

Konferans sırasında Banvit Basketbol Kulübü ile ilgili şiir yazan bir öğrenci, yazdığı şiiri okuyarak duygulu anlar yaşattı. Öğrencinin yazmış olduğu güzel ve duygulu dizeler şu şekilde:

Bandırma’dan doğan bir güneşsin

Aklından gitmez kimsenin, Banvit eşsiz

Nasıl sevilmez Dev Adamlar, hepsi bizim

Veriyoruz desteğimizi, yüreğimiz sizin

İşimizden, gücümüzden vazgeçeriz maça gelmek için

Tek sevdamız Banvit, Tek sevdamız Turuncu-Yeşil.

Medeni cesaretlerini göstererek sahnede hünerlerini sergileyen öğrencilere Banvit Basketbol Kulübü’nden birer küçük sürpriz de vardı. Başarılı sporcular, hayranlarına Banvit Basketbol Kulübü’nün formalarını hediye ederek onlara unutulmaz bir an yaşattılar.

Söyleşi Banvit Basketbol Kulübü Genel Menajeri Turgay Zeytingöz’ün, Bandırma Enerjisa Fen Lisesi Müdürü Mahmut Bakır’a imzalı Banvit BK forması takdim etmesinin ardından konferansa katılan öğrencilerin yer aldığı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DAN 25 ÜLKEYE 1 MİLYON CEVİZ FİDANI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.