BANDIRMA'NIN VERGİ REKORTMENLERİ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

BANDIRMA’NIN VERGİ REKORTMENLERİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Ticaret Odası ve Bandırma Ticaret Borsası Müşterek Ödül Töreni, TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun katılımıyla gerçekleştirildi.
Bandırma Eken Prestij Otelde gerçekleştirilen ödül törenine TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Ticaret Borsası Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek, Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahadır Çemberci , Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Büyükşehir Başkanı Ahmet Edip Uğur, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman ÖZDEMİR, Eski Milletvekilleri Sedat Pekel, Cemal Öztaylan, oda başkanları ve İş dünyasından temsilciler katıldı.
Ticaret Odası Meclis Başkanı Bahadır Çemberci, törende gerçekleştirdiği konuşmada, üyelerine şükran ve teşekkürlerini sunarak “Bugün Bandırma iş dünyasının günüdür. Bu tören Bandırma’yı bugünlere getiren Bandırmalı tüccarın, turizmcinin, sanayicinin, üreticinin ve esnafın günüdür. Yıllardır Türkiye’ye en çok vergi ve döviz kazandıran birkaç ilçeden biri olan Bandırma’mızın kazandırdığı oranda payına düşen yatırımı almasını diliyorum” dedi.
Çemberci: Rekabet gücümüz artmalı
Ülkede yaşanan gelişmeleri değerlendiren Çemberci, daha sonra Bandırma’ya dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:
“Tabi ki ülkemizde yaşanan tüm gelişmelerden Bölgemiz ve Bandırma da doğrudan etkileniyor. Bandırma’nın ihracat açısından güçlü bir potansiyeli bulunmaktadır. Bu potansiyelinin değerlendirilebilmesi için katma değeri yüksek ve teknoloji yoğun ürün/hizmet ihracatının arttırılması gerekmektedir. Rekabet gücümüzün Ar-Ge, inovasyon, tasarım ve markalaşma yoluyla arttırılması gerekmektedir. Mevcut pazarlara yönelik daha kaliteli ürün satışı hedeflenmeli ve yeni pazarlara yönelik ihracat seferberliği başlatılmalıdır. Bu konuda Oda olarak üyelerimizi ihracat yapma konusunda cesaretlendirebilmek amacıyla birçok ülkeye fuar ve iş gezisi organizasyonu düzenleyip iş görüşmesi olanakları sunma çabalarımız devam ediyor.
Bilim ve teknoloji alanında gerçekleşecek her yatırım, kentimizde refahı arttıracak ve çarpan etkisiyle kentimizin büyümesini sağlayacaktır. Bölgemiz etrafında gerçekleşen otoyol çalışmalarıyla sanayi merkezleriyle olan ulaşımın kolaylaşması, yeni sanayi bölgesi ve liman çalışmaları gibi birçok dev proje ile birlikte Bandırma, Türkiye ekonomisine daha fazla katkı koyacaktır.
Bandırma çok kimlikli bir şehir. Ticaret, sanayi, tarih, eğitim ve spor gibi değerleriyle bir bütün. Ticaret ve sanayinin başarısını bugün burada kutluyoruz, Daskyleion ve Kyzikos kazılarıyla tarihi yaşıyor, Bandırma 17 Eylül Üniversitesiyle bir eğitim şehri olma yolunda ilerliyoruz. Bu yıl Türkiye 1. Liginde oynayan Bandırmaspor’un ve Türkiye Kupasını kazanan Banvit Basketbol Kulübü’nün başarılarıyla gurur duyuyor, Bandırma’nın marka değerine katkıları için teşekkürlerimi sunuyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.”
Kılkışlı: Üyelerimize büyük tasarruf sağladık
Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı ise odalarda yapılan işlemlerde sicil harçlarının vergi dairesi ya da bankalara yatırılıyor olmasının yarattığı zaman kaybına dikkat çekerek “Her fırsatta dile getirilen bir konuydu. Artık harçların tahsilinin Odalardan yapılıyor olması ve kuruluş işlemlerinde banka ve notere gidilmeden işlemlerin tek adres Odada bitiriliyor olması üyelerimize zaman ve iş yükü açısından büyük tasarruf sağlamıştır.”
İşletmelerin finansmana erişimde yaşadığı sıkıntıya çözüm olarak hayata geçirilen TOBB Nefes Kredisi üyelerimize can suyu olmuştur. TOBB Nefes Kredisi ile KOBi’ler yüksek faiz baskısından kurtulup nefes almış oldular” dedi.
Onyedi Eylül Üniversitesi’nin gelişme sürecinde açılacak bölümlerinde yapılacak planlamanın bölge yapısıyla uyumlu olması, ara eleman ve nitelikli iş gücü ihtiyacına cevap verecek şekilde olmasını umduğunu kaydeden Kılkışlı, daha sonra şu ifadeleri kullandı:
‘Bandırma’da büyük gelişme yaşanacak’
“Ancak en genç devlet üniversitelerinden biri olan üniversitemizin fiziki şartlarının ileriki yıllarda açılması planlanan bölümler için yetersiz kalacağını göz önünde bulundurarak yerleşke ve bina yapılandırması hususunda daha detaylı düşünülmesini öneriyor ve bu konuda Bandırmamıza destek verilmesini talep ediyorum.
Bandırma tarım, sanayi, ticaret, lojistik ve yenilenebilir enerji açısından önemli bir şehir. Ülkemizde yaşanan gelişmelerden bölgemiz ve Bandırma da doğrudan etkileniyor. Marmara bölgesinde planlanan ulaşımdaki projeler yakın vadede bölgemize dönecek sanayi yatırımları olacaktır. Bunun yanı sıra yeni liman projesi ve belirlenen yeni sanayi alanları da bölgemizde hızlı ekonomik gelişme ve nüfus artışının olacağının habercisidir. İnanıyorum ki bu kadar gelişime açık ve umut vadeden bir bölgenin mevcut askeri hava limanının sivil havacılığa açılması Bandırma’yı ve Güney Marmara’yı uçuracak bir proje olacaktır.”
TOBB Başkanı: Bandırma marka bir kent
Oda ve Borsa Başkanlarının konuşmasının ardından söz alan Hisarcıklıoğlu da “Bandırma bugün sanayisi, ticareti, tarım ve hayvancılığı, alt yapısı, eğitim ve turizmi ile marka olmuş bir kent” ifadelerini kullanarak şöyle konuştu:
“Bandırma- Balıkesir bu coğrafya Türkiye’ de en gelişmiş en zengin coğrafyalarından bir tanesi, Bandırma’ ya da baktığımız zaman, Türkiye’nin en gelişmiş kentleri, bunun içinde ile merkezleri var, ilçe merkezleri var, Bandırma her ne kadar ilçe desek te il merkezi gibidir.
Bandırma Türkiye’nin en gelişmiş, en zengin il ve ilçelerin arasında 23.cü sırada yer alıyor. Üniversitesi olan 4 ilçe den bir tanesi Bandırma’dır. Bandırma her şeyi ile marka, sporda da marka Banvit Basketbol takımı Türkiye Kupasını kazanarak Banvit, Banvit Türkiye Kupası’nı kaldırarak bir kez daha Bandırma’nın isminin üzerine isim kattı.”
Ödül töreninde Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, CHP Balıkesir Milletvekilleri Ahmet Akın ve Mehmet Tüm de birer konuşma yaparak, Bandırmalı oda ve borsa üyelerini selamladı.
Bandırma’nın başarılı iş insanlarına ödüllerini, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın , CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir verdi. Ödül alan iş insanlarının isimleri şu şekilde:

2015 YILI KURUMLAR VERGİSİ ÖDÜL LİSTESİ

1 Banvit Yem San.Tic. A.Ş
2 Torunlar Gıda San.Tic.A.Ş.
3 Bandırma Has Un Fab.Ltd.Şti.
4 Global Gıda Kimya San.Tic.Ltd.Şti.
5 A.B Gıda San.Tic.A.Ş.
6 T.M.O Bandırma Şube Müdürlüğü
7 Zengin Süt Ür.Gıda Tar.Mad. San.Tic.Ltd.Şti.
8 Sezgin Zahirecilik Tic.Ltd.Şti.
9 Maysan Yem Ham.Mad.Tic.Ltd.Şti.
10 Funda Tarım Ür.Nak.Tic.Ltd.Şti.
11 A.Aydın Toygun
12 Ayhan Sezer Yağ Gıda End.Tic.Ltd.Şti.
13 Akuçar Tarım Ür.Hy.Tav.Tic.San.Ltd.Şti.
14 Cuddy Farms Anatolia Tic.Ltd Şti.
15 Edinler Gıda San.Tic.Ltd.Şti.
16 Seta Uluslararası Denizcilik Tic.Lt.Şti.
17 Ahmet Toygun
18 Mustafa Çömez-Çömez Tarım Ticaret
19 Çakıroğlu Zeytincilik Tic.San.Ltd.Şti.
20 Damla Gıda Paz.Tic.Ltd.Şti.
21 Kocaman Balıkçılık İhr.İth.Tic.A.Ş.
22 Kapıdağ Süt Ür.San.Tic.Ltd.Şti.
23 Bülent Encin-Encin Zahire Ticaret
24 Baha Tarımsal Faal.San.Tic.Ltd.Şti.
25 Turanlar Tav.Tic.San.Ltd.Şti.
26 Venüs Salça Kons.Gıda Ürn.San.Tic.A.Ş.
27 Toprak Tar.Ür.Tic.San.Ltd.Şti.
28 Karabacak Yumurta Tav.San.Tic.Ltd.Şti.
29 Emine Karabacak
30 Kadir Alkış

2016 YILI KURUMLAR VERGİSİ ÖDÜL LİSTESİ
1 Torunlar Gıda San.Tic.A.Ş.
2 Banvit Yem San.Tic. A.Ş
3 Ayhan Sezer Yağ Gıda End.Tic.Ltd.Şti.
4 Bandırma Has Un Fab.Ltd.Şti.
5 Global Gıda Kimya San.Tic.Ltd.Şti.
6 A.B Gıda San.Tic.A.Ş.
7 T.M.O Bandırma Şube Müdürlüğü
8 Sezgin Zahirecilik Tic.Ltd.Şti.
9 A.Aydın Toygun
10 Maysan Yem Ham.Mad.Tic.Ltd.Şti.
11 Zengin Süt Ür.Gıda Tar.Mad. San.Tic.Ltd.Şti.
12 Funda Tarım Ür.Nak.Tic.Ltd.Şti.
13 Akuçar Tarım Ür.Hy.Tav.Tic.San.Ltd.Şti.
14 Mustafa Çömez-Çömez Tarım Ticaret
15 Cuddy Farms Anatolia Tic.Ltd Şti.
16 Edinler Gıda San.Tic.Ltd.Şti.
17 Baha Tarımsal Faal.San.Tic.Ltd.Şti.
18 Tellioğlu Yem Gd.Ent.Tes.San.Tic.A.Ş.
19 Bülent Encin-Encin Zahire Ticaret
20 Kocaman Balıkçılık İhr.İth.Tic.A.Ş.
21 Kapıdağ Süt Ür.San.Tic.Ltd.Şti.
22 Ahmet Toygun
23 Çakıroğlu Zeytincilik Tic.San.Ltd.Şti.
24 Karabacak Yumurta Tav.San.Tic.Ltd.Şti.
25 Tiryaki Agro Gıda San.Tic.A.Ş.
26 Bandırma Güngörler Yem San.Zir.Ür.Ltd.Şti.
27 Aytekin Tav.Yem San.Tar.Ür.Hayv.Tic.San.Ltd.Şti.
28 Özder Yumurta Tar.Gıd.Tic.Ltd.Şti.
29 S.S. Yenice Köyü Tar.Kalk.Koop.
30 S.S. Eğitimciler Tüketim Kooperatifi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.